Meediapädevus

Meediapädevuse all mõistetakse oskusi, teadmisi ja hoiakuid, mis aitavad eri kanalites esitatud teavet kriitiliselt analüüsida ja hinnata ning kujundada adekvaatseid hinnanguid.

Meediahariduse ülesanne on toetada ja arendada õpilase kujunemist inimeseks, kes tajub adekvaatselt ümbritsevat teabekeskkonda, suudab tekstilist, pildilist, kujundlikku ja suuliselt esitatud sisu kriitiliselt analüüsida ja hinnata, tunnetab ühiskondlikke eetikanorme ja oskab seda järgides ise sisu luua.

Viimastel aastatel on üha sagedasemad inforünnakud ning valeuudiste ja väärinfo levik, mistõttu on meediapädevuse arendamine vajalik ka julgeoleku tagamiseks ja demokraatia hoidmiseks. Kriitiliselt mõtlev ning analüüsiv inimene oskab eristada tõde valest ning end kriisiolukordades psühholoogiliste rünnakute eest kaitsta.

Meediapädevuse infokiri

Haridus- ja Teadusministeerium koostöös riigi meediapädevuse võrgustikuga on kokku pannud infokirja, millest leiate infot ja praktilisi soovitusi meediapädevuse arendamiseks. Oleme infokirja koondanud võrgustikku kuuluvate ühingute viimase aja olulisemad tegevused ning nende eestvedamisel valminud info- ja õppematerjalid. 

Infokiri on mõeldud eelkõige haridustöötajatele, palume see edastada kõigile, kel võiks olla huvi meediapädevuse teemade vastu. Infokiri ilmub iga kuu teisel neljapäeval.

Palume kõigil soovijail registreerida end infokirja tellijateks SIIN

Infokirja arhiiv

Viimati uuendatud 09.04.2024