Sa oled siin

Visioonikonverents „Tark ja tegus Eesti 2035“

15. aprillil 2019 Tallinnas, Kultuurikatla black box saalis

Visioonikonverents „Tark ja tegus Eesti 2035“ tähistas hariduse, teaduse, keele ja noortevaldkonna strateegiaprotsessis visiooniloome etapi lõppu ja oli stardiks strateegilise planeerimise järgmisele vaatusele – töörühmades toimuvale valdkondade eesmärkide ja oluliste tegevussuundade kokkuleppimisele.

Konverentsil tutvustasid Haridus- ja Teadusministeeriumi kokku kutsutud ekspertrühmade juhid professorid Margit Sutrop, Marju Lauristin ja Raul Eamets erinevate elualade 100 eksperdi toel koostatud visioonidokumente.

Missugused üleilmsed trendid ning kodumaised suundumused mõjutavad Eestit lähitulevikus? Millisteks muutusteks peab olema valmis Eesti haridus- ja teadusüsteem? Kuidas saab haridus ja teadus muuta Eesti ühiskonda õnnelikumaks, nutikamaks, hoolivamaks? Kuidas parandada ühiskonna elujärge? Milliste väärtuse järgi me elame ja milliseid väärtusi aluseks võttes võiksime elada?

Neile küsimustele otsiski visioonikonverents vastuseid.

Ekspertrühmade juhtide ettekannetele järgnesid paneeldiskussioonid, kus visioone lahkasid valdkondade asjatundjad.

Konverentsi lõpuosas andsid visionääride tööle tagasisidet Haridus- ja Teadusministeeriumi osakondade esindjad ning kantsler Mart Laidmets tutvustas strateegia töörühmade ajakava ja tööpõhimõtteid.

Kokkuvõtte konverentsi peaesinejate ja panelistide olulisematest sõnumitest leiab siit.

Konverentsi aitas seada lavastaja Uku Uusberg ning päeva juhtis ajakirjanik Urmas Vaino. Muusikaga toetas ansambel Tintura ja tantsuga lõid meeleolu tantsunoored Free Flow Studiost Anna Maria Kalvi juhendusel.

 

Viimati uuendatud: 27. august 2020