Sa oled siin

Võõrkeeleõpetajad jagavad Tartus kogemusi

22. november 2019 - 15:40

Täna ja homme tähistatakse Tartus Dorpati konverentsikeskuses Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu kümnendat sünnipäeva. Konverentsil osaleb ligi kakssada inglise, vene, saksa, soome, rootsi ja eesti keele õpetajat, et jagada omavahel kogemusi ja õppepraktikaid.

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner rõhutas, et keelepoliitika kujundamisel ja elluviimisel on oluline roll õpetajate ühendustel ja ühenduste katusorganisatsioonil.

Võõrkeeleõpetajate Liidu juhatuse esimees Ene Peterson tõdes, et kuigi liit on alles lapsekingades, on juba tehtud mehetegusid ning edendatud võrgustikku Eestis ja välismaal.

Konverentsil “Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit 10 – sajaga edasi!” räägitakse võõrkeelte hetkeseisust, võõrkeeleõpetajate ettevalmistusest ja toetamisest, eksamitest ning täiskasvanute õpetamisest. Kätte antakse ka Euroopa keeleõppe tunnuskirjad ning Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirjad innovatiivsete ja kaasahaaravate keeleõpet edendavate tegude eest.

Võõrkeeleõpetajate katusorganisatsiooni loomise algatas kümme aastat tagasi praegune Eesti Keele Instituudi direktor, toonane Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik Tõnu Tender koos Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liiduga. Nüüd on liidu liikmeteks kuus erinevat võõrkeelte õpetajate ühendust rohkem kui kuuesaja liikmega.

Võõrkeeleõpetajate Liidu tegevust rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lähem info: www.voorkeelteliit.eu

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.