Sa oled siin

Võõrkeeleõpetajad jagavad Tartus kogemusi

22. november 2019 - 15:40

Täna ja homme tähistatakse Tartus Dorpati konverentsikeskuses Eesti Võõrkeeleõpetajate Liidu kümnendat sünnipäeva. Konverentsil osaleb ligi kakssada inglise, vene, saksa, soome, rootsi ja eesti keele õpetajat, et jagada omavahel kogemusi ja õppepraktikaid.

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner rõhutas, et keelepoliitika kujundamisel ja elluviimisel on oluline roll õpetajate ühendustel ja ühenduste katusorganisatsioonil.

Võõrkeeleõpetajate Liidu juhatuse esimees Ene Peterson tõdes, et kuigi liit on alles lapsekingades, on juba tehtud mehetegusid ning edendatud võrgustikku Eestis ja välismaal.

Konverentsil “Eesti Võõrkeeleõpetajate Liit 10 – sajaga edasi!” räägitakse võõrkeelte hetkeseisust, võõrkeeleõpetajate ettevalmistusest ja toetamisest, eksamitest ning täiskasvanute õpetamisest. Kätte antakse ka Euroopa keeleõppe tunnuskirjad ning Haridus- ja Teadusministeeriumi tänukirjad innovatiivsete ja kaasahaaravate keeleõpet edendavate tegude eest.

Võõrkeeleõpetajate katusorganisatsiooni loomise algatas kümme aastat tagasi praegune Eesti Keele Instituudi direktor, toonane Haridus- ja Teadusministeeriumi nõunik Tõnu Tender koos Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liiduga. Nüüd on liidu liikmeteks kuus erinevat võõrkeelte õpetajate ühendust rohkem kui kuuesaja liikmega.

Võõrkeeleõpetajate Liidu tegevust rahastab Haridus- ja Teadusministeerium.

Lähem info: www.voorkeelteliit.eu

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka vähemalt 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.