Sa oled siin

Visioonikonverentsil arutletakse Eesti hariduse ja teaduse tuleviku üle

10. aprill 2019 - 10:57

Milline võiks olla Eesti haridus- ja teaduselu 2035. aastal? Millistele väärtustele see tugineb? Kuidas paistame maailmas silma?

Järgmisel esmaspäeval, 15. aprillil toimub Tallinnas Kultuurikatlas visioonikonverents „Tark ja tegus Eesti 2035“.

Konverents avab järgmise etapi Haridus- ja Teadusministeeriumi hariduse, teaduse, noorte- ja keelevaldkondade strateegilisest planeerimisest aastateks 2021 – 2035. Avalikkuse ette tuuakse kolme ekspertrühma koostatud visioonidokumendid.

Konverentsil esinevad ettekannetega ekspertrühmade juhid Marju Lauristin (heaolu ja sidususe töögrupp), Margit Sutrop (väärtused ja vastutus) ja Raul Eamets (konkurentsivõime). Järgnevad paneeldiskussioonid, kus Eesti hariduse, teaduse, keele- ja noortepoliitika tuleviku teemadel arutlevad valdkondade eksperdid ja huvigruppide esindajad. Päeva lõpetavad omapoolse tagasisidega haridus- ja teadusministeeriumi esindajad. Konverentsi modereerib Urmas Vaino.

Ministeerium kutsus 2018. aasta kevadel kokku ekspertrühmad, kelle ülesandeks oli koostada hariduse, teaduse, noortevaldkonna ja keelepoliitika katusstrateegia visioonidokument aastateks 2021 – 2035. Kolme ekspertrühma visioonid ja nende põhiideid koondav ühine visioonidokument pakuvad värskeid ideid ja teadmuspõhist vaadet ministeeriumi poliitikavaldkondade tuleviku kujundamiseks ning on üks sisend peagi algaval arengukavade koostamisel.

Visioonikonverentsi järel saavad huvirühmad ja avalikkus visioone kommenteerida, kuulutatakse välja piirkondlikud arutelud ning suvel alustavad eri huvipooli koondavad strateegia töörühmad eesmärkide ja tegevussuundade kokkuleppimiseks.

Haridus- ja teadusstrateegia 2035 projekti juhib Ando Kiviberg.

Konverentsi päevakava: https://www.hm.ee/et/tark-ja-tegus-eesti-2035-paevakava

Kõik ajakirjanikud on oodatud konverentsi kajastama.

Ajakirjanikel palume teatada oma tulekust aadressil: info@hm.ee

Veel uudiseid samal teemal

12.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Üliõpilaste teadustööde konkursi parimad on Rebekka Lotman ja Marek Mooste

Täna autasustati Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimaid. 3600-eurosed peapreemiad pälvisid Rebekka Lotmani ja Marek Mooste doktoritööd.

11.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pakub Aasia juhtival haridusmessil elavat huvi

Täna Hongkongis Aasia juhtiva haridusmessi „The Learning and Teaching Expo“ (LTE) avakõnes nimetas kantsler Mart Laidmets oskusi uueks valuutaks, mis aitavad tuleviku väljakutsetele paremini vastu seista ning jõuda ühiskonnana kaugemale.