Sa oled siin

Vilniuse Ülikool saab eesti keele kabineti

1. oktoober 2004 - 0:00

Avatav eesti keele kabinet tagab õppetööks vajaliku stabiilsuse. Juba 2002/2003 õppeaasta sügissemestril alustas Vilniuse Ülikoolis tööd Haridus- ja Teadusministeeriumi saadetud eesti keele ja kultuuri lektor Tiina Kattel.

Tänavu sügisel avati Vilniuse Ülikoolis uus eriala: leedu filoloogia ja võõrkeel (eesti keel), mis annab üliõpilastele süvendatud teadmisi nii leedu kui eesti keelest ja kultuurist. Eriala avamine on saanud teoks eelkõige tänu Tiina Katteli jõupingutustele ning heale koostööle ülikooliga. Leedu filoloogia ja võõrkeele (eesti keele) erialal alustas õpingutega 16 üliõpilast.

Lisaks mitmetele erasponsoritele toetas avatava kabineti sisustamist Haridus- ja Teadusministeerium, Eesti Suursaatkond Vilniuses, mõistagi on oluline roll on ka Vilniuse Ülikoolil, kes nõustus kabineti eraldama. 

Haridus- ja Teadusministeeriumi andmetel oli 2003/2004. õppeaastal eesti keel programmis 38s välismaa kõrgkoolis, neist kolmes töötas Haridus- ja Teadusministeeriumi lähetatud lektor. Lisaks Vilniuse Ülikoolis õpetavale Tiina Kattelile töötab Peterburi Riiklikus Ülikoolis Maarja Hein ja Malle Rüütli õpetab Pariisis INALCOs (Ida keelte ja kultuuride instituut).

 

Tarmu Kurm

Teabekorralduse osakonna juhataja

Haridus- ja Teadusministeerium

735 0154