Sa oled siin

Viis kooli said Vabariigi juubeli puhul uue mööbli

13. märts 2018 - 8:39

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta puhul tegi Soome ettevõte Isku Baltics OÜ Eesti koolidele kingituse.

Ettevõte korraldas ulatusliku kampaania „Igale koolile korralik mööbel“. Eelmise aasta novembrist kuni tänavuse vabariigi aastapäevani annetati 3% igalt ostult Eesti üldhariduskoolide õpikeskkonna hüvanguks.

Osaleda oli võimalik kõikidel Eesti koolidel andes osalemissoovist ettevõttele teada. Kokku osales 216 kooli, kelle seast loositi välja viis. Võitjatele kinkis ettevõte uue klassimööbli ostmiseks kinkekaardi väärtusega 4500 eurot. Võitjad loositi välja 28. veebruaril.

„Isku kingitus Eesti üldhariduskoolidele on helde,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak. „Usun, et paremas keskkonnas on õpilastel ka suurem motivatsioon koolis käia ning häid tulemusi saavutada.“

Esmaspäeval, 12. märtsil toimunud hariduse- ja tehnoloogiateemalisel seminaril kuulutati välja võitjad. Peaauhinna võitsid Pala Kool, Valga Priimetsa Kool, Koeru Keskkool, Otepää Gümnaasium ja Kaarli Kool. Seminaril osalenud ülejäänud 94 kooli said ettevõtte kinkekaardi väärtusega 500 eurot. Ettekannetega esinesid valdkonna eksperdid Soomest. Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak rääkis osalejatele ministeeriumi lähiaastate prioriteetidest, rõhutades õpetajakutse olulisust ning selgitades haridusvaldkonnas eesseisvaid väljakutseid.
 

Veel uudiseid samal teemal

21.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Reps: praegu on Eestis hea olla noor

Riigi lisatoetus on aidanud kohalikel omavalitsustel paremini noori kaasata ning laiendada noorte huvihariduse ja –tegevuse võimalusi, selgus täna avaldatud noortevaldkonna riikliku lisatoetuse kasutamise tulemustest. 20 miljoni eurose toetuse eest viidi pea pooleteise aasta jooksul ellu 1800 erinevat tegevust, millest sai osa 59 tuhat noort.

21.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Korduskutse: täna esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku

Täna, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku.