Sa oled siin

Viis kooli said Vabariigi juubeli puhul uue mööbli

13. märts 2018 - 8:39

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta puhul tegi Soome ettevõte Isku Baltics OÜ Eesti koolidele kingituse.

Ettevõte korraldas ulatusliku kampaania „Igale koolile korralik mööbel“. Eelmise aasta novembrist kuni tänavuse vabariigi aastapäevani annetati 3% igalt ostult Eesti üldhariduskoolide õpikeskkonna hüvanguks.

Osaleda oli võimalik kõikidel Eesti koolidel andes osalemissoovist ettevõttele teada. Kokku osales 216 kooli, kelle seast loositi välja viis. Võitjatele kinkis ettevõte uue klassimööbli ostmiseks kinkekaardi väärtusega 4500 eurot. Võitjad loositi välja 28. veebruaril.

„Isku kingitus Eesti üldhariduskoolidele on helde,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak. „Usun, et paremas keskkonnas on õpilastel ka suurem motivatsioon koolis käia ning häid tulemusi saavutada.“

Esmaspäeval, 12. märtsil toimunud hariduse- ja tehnoloogiateemalisel seminaril kuulutati välja võitjad. Peaauhinna võitsid Pala Kool, Valga Priimetsa Kool, Koeru Keskkool, Otepää Gümnaasium ja Kaarli Kool. Seminaril osalenud ülejäänud 94 kooli said ettevõtte kinkekaardi väärtusega 500 eurot. Ettekannetega esinesid valdkonna eksperdid Soomest. Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak rääkis osalejatele ministeeriumi lähiaastate prioriteetidest, rõhutades õpetajakutse olulisust ning selgitades haridusvaldkonnas eesseisvaid väljakutseid.
 

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Väike-Maarjas tähistatakse Wiedemanni keelepäeva

Reedel, 2. oktoobril tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Auhinna tänavune laureaat, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang esineb ettekandega “Mitmetahuline eesti keel” ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.