Sa oled siin

Viis kooli said Vabariigi juubeli puhul uue mööbli

13. märts 2018 - 8:39

Eesti Vabariigi 100. juubeliaasta puhul tegi Soome ettevõte Isku Baltics OÜ Eesti koolidele kingituse.

Ettevõte korraldas ulatusliku kampaania „Igale koolile korralik mööbel“. Eelmise aasta novembrist kuni tänavuse vabariigi aastapäevani annetati 3% igalt ostult Eesti üldhariduskoolide õpikeskkonna hüvanguks.

Osaleda oli võimalik kõikidel Eesti koolidel andes osalemissoovist ettevõttele teada. Kokku osales 216 kooli, kelle seast loositi välja viis. Võitjatele kinkis ettevõte uue klassimööbli ostmiseks kinkekaardi väärtusega 4500 eurot. Võitjad loositi välja 28. veebruaril.

„Isku kingitus Eesti üldhariduskoolidele on helde,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak. „Usun, et paremas keskkonnas on õpilastel ka suurem motivatsioon koolis käia ning häid tulemusi saavutada.“

Esmaspäeval, 12. märtsil toimunud hariduse- ja tehnoloogiateemalisel seminaril kuulutati välja võitjad. Peaauhinna võitsid Pala Kool, Valga Priimetsa Kool, Koeru Keskkool, Otepää Gümnaasium ja Kaarli Kool. Seminaril osalenud ülejäänud 94 kooli said ettevõtte kinkekaardi väärtusega 500 eurot. Ettekannetega esinesid valdkonna eksperdid Soomest. Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak rääkis osalejatele ministeeriumi lähiaastate prioriteetidest, rõhutades õpetajakutse olulisust ning selgitades haridusvaldkonnas eesseisvaid väljakutseid.
 

Veel uudiseid samal teemal

05.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalk tõuseb 1315 euroni kuus

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepaneku, kehtestada järgmisel aastal põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalgaks ehk töötasu alammääraks täistööajaga töötamisel 1315 eurot kuus. 2020. aasta eelarves on õpetajate palga alammäära tagamiseks nähtud ette 281 miljonit eurot.

05.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

PISA konverentsil-tänuüritusel arutletakse Eesti tulemuste üle ning tunnustatakse Eesti maailma tippu viinud koole

Homme, 6. detsembril toimub Tallinna Ülikoolis tänuüritus-konverents koolidele, kes osalesid ülemaailmses OECD õpioskuste uuringus PISA 2018. 3. detsembril avaldatud uuringu tulemused kinnitasid, et Eesti 15-aastaste noorte teadmised ja oskused lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes on Euroopas esikohal ja maailmas esimeste hulgas.