Sa oled siin

Viiruse leviku ja koolikollete pidurdamiseks alustavad koolipered regulaarse enesetestimisega

28. oktoober 2021 - 22:35

29. oktoobril alustatakse õpilaste, õpetajate ja koolitöötajate poolt alates esmaspäevast tehtavate antigeeni enesetestide kohaletoimetamist. Nädalavahetuse jooksul jõuab esimese nädala varu teste üldhariduskoolideni.

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on olulisim hoida pandeemias koolid avatuna ja õpilased kontaktõppes. „Hetkel on testimine hädavajalik. Vajame siin nii õpetajate, õpilaste kui ka  lapsevanemate mõistmist ja toetust. Ainult kõik ühiselt pingutades saame hoida koolid turvaliselt avatuna ka keerulistes viiruse leviku tingimustes,” sõnas minister ja lisas, et testimise protsess on lihtne ja lapsesõbralik.

Koolides võetakse alates esmaspäevast kasutusele enesetestimise kiirtestid, mida tehakse ninasõõrme eesosast õpetaja juhendamisel. Õpetaja jagab tunni alguses testid ja 15 minutit peale proovi võtmist on tulemus teada. Samu sertifitseeritud teste kasutatakse õpilaste testimiseks koolides ja kodudes ka Austrias.

Alates esmaspäevast, 1. novembrist on kavandatud kogu koolipere, 1.-12. klassi õpilaste ja õpetajate ning teiste koolitöötajate, kiirtestidega enesetestimine. Erivajadustega laste testimine on soovituslik ja sõltub konkreetse lapse seisundist. Ministeerium soovitab testida esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel esimese tunni alguses. Peale koolivaheaega on oluline testida kõiki koolis viibijaid, et avastada koroonaviirusesse nakatunud võimalikult kiiresti ja pidurdada koolikollete teket. Esimesel kahel vaheaja järgsel nädalal testivad end kõik õpilased, õpetajad ja koolitöötajad hoolimata vaktsineeritusest või läbipõdemisest kolmel korral nädalas. Edasine testimine vaadatakse üle vastavalt kujunevale olukorrale.

Homme, 29. oktoobril ja ülehomme, 30. oktoobril toimuvad eesti- ja venekeelsed testimise läbiviimist tutvustavad veebikoolitused õpetajatele, kus osalejad saavad esitada ka küsimusi. Koolitused on järelvaadatavad. Edaspidi toimuvad koolitused esmaspäeviti ja kolmapäeviti. Ka õpilased saavad vaadata lihtsat videojuhist

Kiirtestimise kõrval hakkab 1. novembrist kehtima uus lihtsustatud karantiini kord. Vaktsineerimata ja Covid-19 haigust 180 päeva jooksul põdemata koolis, huvitegevuses või noorsootööasutuses lähikontaktseks saanud õpilased peavad jääma koju ja tegema PCR-testi. Test tuleb teha alates 4. päevast pärast Covid-19 positiivse testitulemuse saanud inimesega toimunud lähikontakti. Õpilane peab olema kodus kuni testi vastuse saamiseni. Vaktsineeritud või Covid-19 läbipõdenud haigustunnusteta õpilased ei pea PCR-testi tegema ega jääma lähikontaktsena karantiini.

Esmaspäevast kehtivate muudatustega juhis on juba saadetud haridus- ja noorsootööasutustele. Lisaks edastatakse lähiajal lasteaedadele mõeldud täpsustav juhis.

Veel uudiseid samal teemal

24.01.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Koolid saavad lähiajal lisakoguse kiirteste

Haridus- ja Teadusministeerium pikendas Medesto Logistics OÜ-ga sõlmitud kiirtestide ostmise raamlepingut, mis võimaldab koolidel saada lisakoguse kiirteste, et testida kõiki koolipere liikmeid kõrge nakatumisega piirkondades kaks korda nädalas.

24.01.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Koolipsühholoogide nõuandeliinilt saavad abi nii haridustöötajad, lapsevanemad kui ka õpilased

Koolipsühholoogid on sel õppeaastal avatud nõuandeliinil pakkunud abi nii oma lapse pärast mures olevatele lapsevanematele, stressis ja läbipõlenud õpetajatele kui ka ärevust ja depressiooni kurtvatele õpilastele.