Sa oled siin

Vastuseks Tallinna ja Tartu haridusjuhtide avaldusele

17. märts 2004 - 0:00

Tallinna ja Tartu haridusjuhtide esitatud küsimustele, nagu kuidas mitmekesistada  haridust  või  parendada  hariduse  andmise kvaliteeti, loodab ministeerium vastata ja jõuda heade lahendusteni  töörühmade abiga, seal osaleb hulgaliselt ka Tallinna ja Tartu haridus- ning koolijuhte.

HTM-i teabejuhi Urmas Klaasi sõnul on suur samm mõistlike lahenduste suunas seegi, et Tallinna ja Tartu haridusjuhid on nö kõrvalteemalt, finantseerimise korrastamiselt, jõudnud tunduvalt tähtsama küsimuseni, nimelt kelle vastutusalas on hariduse korraldamine.

“Nagu Tallinna ja Tartu haridusjuhid õigesti märgivad, lasub omavalitsustel vastutus hariduse korraldamise ees. Kui nad märkavad seal puudusi, siis on õige aeg need välja öelda, sest 21. sajandi programm on ellu kutsutud just nende kõrvaldamiseks,” märkis Klaas.

Arusaadav on suurlinnade teatav distantseerumine paljuräägitud hariduskorralduslikest probleemidest, sest tänu lasterohkusele on seal ka rohkem raha, mis aitab paremini toime tulla.

Klaas märkis ka, et Eesti riik eraldab koolidele Põhjamaadega võrdselt maksumaksja raha ,aga sellegipoolest on koolimajad lagunenud, õpetajate palk madal ja õppevahenditest puudus. “Programmi 21. sajandi haridus üks olulisi eesmärke on kaasa aidata kooliomanikel ehk kohalikel omavalitsustel koolidele mõeldud raha minimaalsete kadudega koolidesse kohale viia,” lisas Klaas.

Klaasi hinnangul väljendab pealinna ja ülikoolilinna haridusjuhtide kiri sõnaselget toetust 21. sajandi hariduse programmile, seda aga hoidutakse välja ütlemast. „Loodame, et 21. sajandi hariduse programmi töörühmadest hakkab peagi laekuma konkreetseid ettepanekuid tegevuste kohta ning töörühmades osalejad saavad mõtted tegusas õhkkonnas välja öelda, mitte ennast raskesti mõistetavatel põhjustel automaatselt vastandada,” oli Klaas optimistlik.

Lisainformatsioon:

Urmas Klaas

teabejuht

Haridus- ja Teadusministeerium

51  35 145

Teate edastas:

Marja Kuusk

suhtekorraldustalituse nõunik

52 30 588