Sa oled siin

Valitsus kinnitas ülikoolide nõukogude koosseisud

19. detsember 2019 - 11:33

Valitsus kinnitas täna viie avalik-õigusliku ülikooli nõukogude koosseisud. Esmakordselt moodustati nõukogu Tallinna Ülikoolis, Eesti Maaülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ning Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias.

Vajadus uuendada ülikoolide juhtimismudeleid tuleneb kaasajastatud kõrgharidusseadustikust, kõrgkoolide ja ühiskonna tihedamaks seostamiseks kaasatakse juhtimisse rohkem ülikooliväliseid liikmeid.

Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu koosseisus on üksteist liiget: Ardo Kamratov, Tõnis Kanger, Arvo Oorn, Tiina Randma-Liiv, Andres Öpik, Gunnar Okk, Heiti Hääl, Maive Rute, Robert Kitt, Piret Mürk-Dubout, Mart Saarma. Viis liiget nimetas TTÜ senat, viis Haridus- ja Teadusministeerium ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Eesti Maaülikooli nõukogu koosseisus on seitse liiget: Marika Mänd, Paavo Kaimre, Riho Gross, Anne Kahru, Alar Karis, Raul Kirjanen ja Tiina Saron. Kolme liiget nimetas EMÜ senat, kolm Haridus- ja Teadusministeerium ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia nõukogu koosseisus on seitse liiget: Kirke Karja, Peep Lassmann, Allan Vurma, Erkki-Sven Tüür, Margit Tohver-Aints, Indrek Laul, Rein Oja. Kolme liiget nimetas EMTA senat, kolm Haridus- ja Teadusministeerium ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Eesti Kunstiakadeemia nõukogu koosseisus on üheksa liiget: Krista Kodres, Liina Siib, Toomas Tammis, Siim Raie, Eva Näripea, Maria Mägi-Rohtmets, Kadri Kruus, Arno Kütt, Kalle Vellevoog. Neli liiget nimetas EKA senat, neli Haridus- ja Teadusministeerium ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Tallinna Ülikooli nõukogu koosseisus on üksteist liiget: Eve Eisenschmidt, Kristjan Port, Aleksander Pulver, Hagi Šein, Marek Tamm, Edith Sepp-Dallas, Urmo Uiboleht, Peeter Raudsepp, Andres Kütt, Taavi Laur, Ülo Langel. Viis liiget nimetas TLÜ senat, viis Haridus- ja Teadusministeerium, ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Nõukogude koosseisud kinnitati viieks aastaks. Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu alustab tööd 21. jaanuaril 2020, teised 1. jaanuaril.  

Nõukogu on ülikooli juhtorgan, kes vastutab ülikooli pikaajalise ja kestliku arengu ning oluliste majandus-, finants- ja varaga seotud otsuste tegemise eest.

Veel uudiseid samal teemal

27.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Teadusministeerium haridusasutustele: lähtuge Terviseameti infost ja soovitustest

Haridus- ja Teadusministeerium soovitab haridusasutustel jälgida Terviseameti soovitusi eoses koroonaviiruse levikuga ning vajadusel võtta kasutusele täiendavaid ettevaatusabinõusid viiruse leviku ennetamisel. Hetkel ei nõua olukord erakorralisi meetmeid haridusasutustes, kuid arvestades ka grippi haigestumise hooajalist tõusu, palume pöörata olulist tähelepanu piisknakkuste ennetusmeetmetele.

27.02.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Terviseameti soovitused koolidele ja koolieelsete lasteasutuste juhtidele seoses COVID-19 haiguste levimusega maailmas

Terviseamet edastab koolidele ja koolieelsete lasteasutuste juhtidele soovitused, kuidas vähendada õpilaste ja haridustöötajate nakatumise riski ning takistada uut tüüpi koroonaviiruse COVID-19 võimalikku levikut.