Sa oled siin

Valitsus kinnitas ülikoolide nõukogude koosseisud

19. detsember 2019 - 11:33

Valitsus kinnitas täna viie avalik-õigusliku ülikooli nõukogude koosseisud. Esmakordselt moodustati nõukogu Tallinna Ülikoolis, Eesti Maaülikoolis, Eesti Kunstiakadeemias ning Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias.

Vajadus uuendada ülikoolide juhtimismudeleid tuleneb kaasajastatud kõrgharidusseadustikust, kõrgkoolide ja ühiskonna tihedamaks seostamiseks kaasatakse juhtimisse rohkem ülikooliväliseid liikmeid.

Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu koosseisus on üksteist liiget: Ardo Kamratov, Tõnis Kanger, Arvo Oorn, Tiina Randma-Liiv, Andres Öpik, Gunnar Okk, Heiti Hääl, Maive Rute, Robert Kitt, Piret Mürk-Dubout, Mart Saarma. Viis liiget nimetas TTÜ senat, viis Haridus- ja Teadusministeerium ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Eesti Maaülikooli nõukogu koosseisus on seitse liiget: Marika Mänd, Paavo Kaimre, Riho Gross, Anne Kahru, Alar Karis, Raul Kirjanen ja Tiina Saron. Kolme liiget nimetas EMÜ senat, kolm Haridus- ja Teadusministeerium ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia nõukogu koosseisus on seitse liiget: Kirke Karja, Peep Lassmann, Allan Vurma, Erkki-Sven Tüür, Margit Tohver-Aints, Indrek Laul, Rein Oja. Kolme liiget nimetas EMTA senat, kolm Haridus- ja Teadusministeerium ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Eesti Kunstiakadeemia nõukogu koosseisus on üheksa liiget: Krista Kodres, Liina Siib, Toomas Tammis, Siim Raie, Eva Näripea, Maria Mägi-Rohtmets, Kadri Kruus, Arno Kütt, Kalle Vellevoog. Neli liiget nimetas EKA senat, neli Haridus- ja Teadusministeerium ning ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Tallinna Ülikooli nõukogu koosseisus on üksteist liiget: Eve Eisenschmidt, Kristjan Port, Aleksander Pulver, Hagi Šein, Marek Tamm, Edith Sepp-Dallas, Urmo Uiboleht, Peeter Raudsepp, Andres Kütt, Taavi Laur, Ülo Langel. Viis liiget nimetas TLÜ senat, viis Haridus- ja Teadusministeerium, ühe Eesti Teaduste Akadeemia.

Nõukogude koosseisud kinnitati viieks aastaks. Tallinna Tehnikaülikooli nõukogu alustab tööd 21. jaanuaril 2020, teised 1. jaanuaril.  

Nõukogu on ülikooli juhtorgan, kes vastutab ülikooli pikaajalise ja kestliku arengu ning oluliste majandus-, finants- ja varaga seotud otsuste tegemise eest.

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.