Sa oled siin

Valitsus kiitis heaks põhikooli lõpetamise tingimused: eksamid toimuvad

25. veebruar 2021 - 14:19

Valitsus kiitis täna istungil heaks määruse muudatuse, millega kinnitatakse põhikooli lõpetamise tingimused käesoleval õppeaastal. Põhikoolilõpetajad peavad tänavu küll sooritama lõpueksamid, ent lõpetamine ei sõltu eksamitulemusest.

„Eesti haridussüsteemi suurim väljakutse on praegu individuaalne lähenemine meie õppijatele, et pakkuda igaühele tema vajadustele vastavat tuge. Põhikooli lõpueksamid on oluline tagasiside nii õppijale, õpetajale kui riigile. Nende põhjal saab hinnata keerulise kooliaasta mõju ning kavandada toetusmeetmeid neile õpilastele, kes seda vajavad,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

Muudatuse kohaselt on põhikooli lõpetamiseks vaja sooritada kõik lõpueksamid, ent nende eest ei panda tunnistusele hinnet, tunnistusele kantakse punktisumma protsent maksimaalsest tulemusest. Lõpetamine ei sõltu eksamitulemusest. Eksameid tuleb sooritada tavapäraselt kolm: eesti keel või eesti keel teise keelena, matemaatika ning aine õpilase valikul.

Tavaolukorras peavad põhikooli lõpueksamid olema sooritatud vähemalt tulemusele „rahuldav“.

Juba eelmise aasta kevadel kinnitas valitsus määruse muudatuse, mille järgi ei pea 2020/2021 õppeaastal sooritama põhikoolis loovtööd ja gümnaasiumis õpilasuurimust või praktilist tööd, kui see ei ole kooli õppenõukogu otsusel eriolukorrast tulenevalt võimalik.

Möödunud õppeaastal jäid põhikooli lõpueksamid eriolukorra tõttu ära.

Veel uudiseid samal teemal

12.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna riigigümnaasiumide juhtideks saavad Raino Liblik, Indrek Lillemägi ja Alo Savi

Tallinna Mustamäe Riigigümnaasiumi direktoriks valiti Raino Liblik, Pelgulinna Riigigümnaasiumi direktoriks Indrek Lillemägi ja Tõnismäe Riigigümnaasiumi direktoriks Alo Savi.

10.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Aprillis riigieksamite sooritajatel on viimane võimalus panna end kirja koroonatestile

Kõigil aprillis riigieksamite või Cambridge'i inglise keele tasemeeksami sooritajatel on veel võimalus panna end kirja koroonatestile. Testi tegemine on võimalus saada eksamile minnes lisakindlust, et kõik toimub võimalikult turvalises keskkonnas.

Testile registreerumiseks tuleb võtta ühendust oma kooliga. Koolid peavad viimaste testida soovijate nimed edastama hiljemalt esmaspäeva, 12. aprilli hommikul kell 10.