Sa oled siin

Valitsus kavandab Ida-Virumaa haridusvaldkonda lisainvesteeringuid 

22. märts 2022 - 20:00

Valitsus tegi 22. märtsil Ida-Virumaal toimunud väljasõiduistungil otsuse toetada Kohtla-Järve Kesklinna Põhikooli ja Narva Kesklinna Põhikooli renoveerimisprojekte. Samuti otsustas valitsus võtta riigi omandisse Kohtla-Järve Järve Kooli.

Haridus- ja teadusministri Liina Kersna sõnul toetab riik kahe Ida-Virumaal asuva põhikooli hoone renoveerimist, mis muidu oleks kallinenud ehitushindade tõttu viibima jäänud. 

“Leidsime vajaliku rahastuse selleks, et nii Kohtla-Järve kui ka Narva saaksid tänapäevase õpikeskkonnaga põhikoolid,” selgitas minister Kersna. “Tahame, et Ida-Virumaa haridus muutuks nii sisult kui ka vormilt kaasaegsemaks. Rahastuskokkuleppe kohaselt muutuvad täna venekeelsete põhikoolidena tegutsevad koolid varase keelekümbluse koolideks ehk alates 1. klassist saavad õpilased põhihariduse omandada keelekümbluse meetodil. Hea eesti keele oskus annab koolilõpetajatele palju suurema valiku edasise õpitee valimisel.” 

Lisaks võttis valitsus vastu põhimõttelise otsuse riigistada Järve Kool alates käesoleva aasta septembrist. Valitsuse otsus näeb ette koolile lisaraha eraldamist neljaks kuuks ning alates 2023. aasta algusest kooli pidamise kavandamist riiklikest vahenditest. 

Eestikeelse hariduse tegevuskavas (2021-2035) tehtud ettepanek Kohtla-Järve Järve Kooli üleandmiseks riigile toetab kooli arengut nii füüsiliselt kui ka sisuliselt, edendades eestikeelse hariduse kättesaadavust ja kaasaaegse õpikeskkonna loomist. 

Täna tehtud otsusele järgnevad läbirääkimised kohaliku omavalitsusega, mille tulemusel teeb omavalitsus oma lõpliku otsuse Järve Kooli tuleviku kohta.

Minister Liina Kersna viibis 21.-22. märtsil valitsusliikmetega visiidil Ida-Virumaal. Minister külastas muuhulgas Jõhvi Põhikooli, Narva Vanalinna Riigikooli, Narva Eesti Gümnaasiumi ning kohtus Kohtla-Järve haridusjuhtidega ja Tartu Ülikooli Narva Kolledži esindajatega. 

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.