Sa oled siin

Valitsus eraldas erahuvihariduse- ja tegevuse pakkujatele kriisitoetuseks 2,74 miljonit eurot

31. detsember 2020 - 10:19

Valitsuse reservist eraldati Haridus- ja Teadusministeeriumile 2,74 miljonit eurot noorte erahuvihariduse- ja tegevuse toetuseks, samuti saavad haridus- ja noortevaldkonna ettevõtjad taotleda Töötukassalt tööjõukulude kompenseerimist.

„Mul on hea meel, et oleme leidnud täiendavaid võimalusi haridus- ja noortevaldkonna ettevõtjate toetamiseks ning nende ees seisvate väljakutsete lahedamiseks,“ sõnas haridus- ja teadusminister Jaak Aab. „Suurem osa toetusest läheb Ida-Virumaale ja Harjumaale, kus piirangud on kõrgete nakatumisnäitajate tõttu olnud rangemad ning seadnud tegevusele rohkem takistusi,“ lisas ta.

Toetussummast 2,3 miljonit eurot läheb Harjumaa ja Ida-Virumaa noorte erahuvihariduse ja –tegevuse pakkujate toetamiseks. 441 000 eurot on ette nähtud piirangutest tuleneva kahju kompenseerimiseks noorte erahuvihariduse – ja tegevuse pakkujatele mujal Eestis. Vahendite jaotuse põhimõtted otsustatakse eraldi.

Kriisitoetus võimaldab toetada erahuvihariduse ja – tegevuse pakkujaid üle Eesti ühekordselt 10 euroga iga õpilase kohta, kõige karmimate piirangutega Ida-Virumaal ja Harjumaal kuni 30 euroga õpilase kohta. Erahuvihariduse pakkujatel on toetuse saamise aluseks Eesti hariduse infosüsteemis toodud andmed õpilaste arvu kohta 10. novembri seisuga. Toetuse saamise soovi kinnitamiseks tuleb jaanuaris täita lihtne elektrooniline vorm. Erahuvitegevuse pakkujad saavad esitada toetuse saamiseks taotluse. 

Haridus- ja noortevaldkonna ettevõtjatele luuakse ühtlasi võimalus taotleda Töötukassalt tööjõukulude kompenseerimist perioodi 28. detsember kuni 17. jaanuar eest. Töötukassa toetust saavad taotleda lisaks erahuvihariduse- ja tegevuse pakkujatele ka eraüldhariduskoolid ning koolitusettevõtted.

Kehtestatakse ka piirang mitme toetuse korraga saamise vältimiseks, mis tähendab, et kui ettevõtja otsustab sama perioodi eest taotleda toetust Haridus- ja Teadusministeeriumi või meetmest, siis ta Töötukassa kaudu töötasu toetust enam ei saa.

Detsembri keskel eraldas valitsus noorte erahuvihariduse ja –tegevuse ning eraüldhariduse toetamiseks üle 1,5 miljoni euro, sellest 205 000 suunatakse Ida-Virumaale. 

Täpsema info taotlemise kohta edastame uuel aastal.

Veel uudiseid samal teemal

16.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Täna toimub eesti keele riigieksami sooritajatelt koroonaproovide kogumine

Täna annavad üle Eesti koroonaproove eksaminandid, kes sooritavad esmaspäeval eesti keele riigieksamit. Proov võetakse kurguloputusvedelikust, mis on testitava jaoks üks lihtsamaid võimalusi. Proovid analüüsib SYNLAB Eesti oma Tallinna laboris PCR meetodil.

15.04.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Lasteaiad ja koolid saavad taas värvata eestikeelse lisaõpetaja

Haridus- ja Teadusministeeriumi kolm aastat tagasi lasteaedades ning eelmisel aastal ka koolides algatatud projekt on osutunud populaarseks ja vajalikuks. Tänasest on taas oodatud projektiga liituma lasteaiad ja koolid, kus rühmas või klassis õpivad muu kodukeelega lapsed, ning soovitakse tõsta eesti keele õppe kvaliteeti.