Sa oled siin

Valiti eesti keele ja kultuuri lektor Varssavi Ülikooli

27. august 2007 - 17:03

Eesti Instituudi ning Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt korraldatud konkursil valiti eesti keele ja kultuuri lektoriks Varssavi Ülikooli Leila Kubinyi.

Rohkem kui pool sajandit tagasi Varssavi ülikoolis asutatud hungaroloogia osakonnas, kus seni on õpetatud ungari ja soome keelt, on oktoobrist võimalus harida end ka eesti keele alal. Varssavisse otsiti inimest, kes alustaks seal eesti keele süstemaatilist õpetamist ning kes lisaks keeletundidele oleks võimeline pidama eesti kultuuri tutvustavaid loenguid.

Varssavi ülikool on kuues kõrgkool, kuhu saadetakse lektor programmi Eesti Keele ja Kultuuri Akadeemiline Välisõpe kaudu. Seni on programmi alusel lähetatud eesti keele ja kultuuri lektorid Vilniuse ülikooli, Peterburi Riiklikku Ülikooli, Glasgow’ ülikooli, Göttingeni ülikooli ning Pariisi Ida Keelte ja Kultuuride Instituuti. Programmi juhib nõukogu ja rahastab Haridus- ja Teadusministeerium. Kokku õpetatakse eesti keelt umbes 30 välismaa kõrgkoolis.

Leila Kubinyi on hariduselt eesti filoloog, kes on varem töötanud eesti keele lektorina Debreceni ülikoolis Ungaris ja viimastel aastatel õpetanud eesti keelt Tartus Audentese Erakoolis ning Mart Reiniku Gümnaasiumis.

Tarmu Kurm
Kommunikatsioonibüroo juhataja
Haridus- ja Teadusministeerium
735 0154