Sa oled siin

Väike-Maarjas tähistatakse Euroopa keeltepäeva

22. september 2004 - 0:00

Haridus- ja Teadusministeeriumi, Väike-Maarja vallavalitsuse, Väike-Maarja gümnaasiumi ja Emakeele Seltsi koostöös asetatakse tammede juurde tahvlid laureaatide nimedega ning keeletammiku serva suur Ferdinand Johann Wiedemanni ja keeleauhinda tutvustav ning laureaate nimetav tahvel.

Üritusel räägivad Wiedemannist, keeleauhinnast, eesti keelest ja Väike-Maarjast Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Kristjan Haller, Haapsalu Wiedemanni gümnaasiumi õpilane Epp Õlekõrs, keeleauhinna 1997. aasta laureaat Eduard Leppik ja Väike-Maarja vallavanem Olev Liblikmann. Esineb Väike-Maarja gümnaasiumi tütarlastekoor.

1989. aastal asutatud ja käesolevast aastast riikliku keeleauhinna on saanud kokku 24 eesti keelele tähtsat inimest, nende hulgas Henn Saari, Paul Saagpakk, Juhan Peegel ja Lennart Meri. 2004. a keeleauhinna sai pedagoogikateadlane, eesti keele õpetajate koolitaja ja emakeeledidaktika arendaja Viivi Maanso.

Samas toimub Ferdinand Johann Wiedemanni 200. juubeli tähistamise korraldamiseks nõupidamine, millest võtavad osa Eesti Teaduste Akadeemia, Tartu Ülikooli, Eesti Keele Instituudi, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kultuuriministeeriumi, Välisministeeriumi, Emakeele Seltsi, Väike-Maarja Vallavalitsuse, Väike-Maarja Gümnaasiumi ja Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumi esindajad.

 

Lisainformatsioon:

Jüri Valge

keelepoliitika nõunik

Haridus- ja Teadusministeerium

735 0136

 

Tarmu Kurm

teabekorralduse osakonna juhataja

Haridus- ja Teadusministeerium

735 0154