Sa oled siin

Uus tehnoloogiakompass arutleb distantsõppe tuleviku üle

16. veebruar 2021 - 9:49

21. veebruaril esitleb Haridus- ja Noorteamet uut „Hariduse tehnoloogiakompassi“. Selle aasta ülevaade „Unelmate distantsõpe“ räägib tuleviku ja tehnoloogia valguses sellest, kuidas distantsõpet õppetöös kõige mõistlikumalt kasutada.

Haridus- ja Noorteamet esitleb värsket „Hariduse tehnoloogiakompassi“ pühapäeval, 21. veebruaril algusega kell 13 Erinevate Tubade Klubis Tallinnas. Tiigrihüppe 25. aastapäeval võtab tehnoloogiakompass luubi alla kaugõppe tulevikuvõimalused.

Esitluse avavad haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning Haridus- ja Noorteameti innovatsiooni ja koostöö osakonna juhataja Margus Püüa. Sissejuhatuse teeb tehnoloogiakompassi koostaja Marit Dremljuga-Telk.

Vestlusringis teemal „Kuidas õpetada tulevikku?“ osalevad Võru Gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits, õpilaste vaimset tervist toetava rakenduse Helge Kool asutaja Kersti Peenema, hariduslike virtuaalreaalsusmängude Futuclass asutaja Kristen Tamm, Audentese e-gümnaasiumi õpetaja ja analüütik TransferWise’is Anna-Helena Salurand ning Taanis õppiv tudeng Kätriin Helena Huttunen.

Esitlust modereerib ajakirjanik ja tehnoloogiaekspert Henrik Roonemaa.

Sündmus kantakse üle veebis ning on kõikidele huvilistele jälgitav Facebookis.

„Hariduse tehnoloogiakompass“ on Eesti koolidele mõeldud tehnoloogiaülevaade, mis annab praktilisi nõuandeid tehnoloogia rakendamiseks kaasaegses õppetöös ning vastab küsimustele: mida ja kuidas peaksime õpetama?

Ülevaade sisaldab Eesti koolide kogemusi, praktilisi näiteid ning ekspertide soovitusi. Ekspertide soovitused ja koolide inspireerivad lood on koondatud kaheksasse peatükki: unelmate distantsõpe, mängustamine ja mängupõhine õpe, personaliseeritud õpe, asjade internet, virtuaal- ja liitreaalsus, analüütika ja suurandmed, tehisintellekt ning turvaline digimaailm. Varasemate peatükkidega saab tutvuda kompassi veebilehel: kompass.harno.ee.

“Hariduse tehnoloogiakompass” on Hariduse Infotehnoloogia SA algatus, mis ilmus esmakordselt 2019. aastal. Sellest aastast annab kompassi välja Haridus- ja Noorteamet.

"Tiigrihüppe" programmi käivitamisest täitub sel aastal 25 aastat. 21. veebruaril 1996 kuulutas president Lennart Meri teleesinemises välja "Tiigrihüppe" programmi ehk Eesti täieliku arvutistamise kava, millega pandi alus Eesti e-ühiskonnale.

Veel uudiseid samal teemal

06.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

15. märtsist saavad põhikooli lõpueksamite ja riigieksamite sooritajad kuni kaheks päevaks nädalas kooli minna

Alates 15. märtsist lubatakse kuni kaheks päevaks nädalas kontaktõppele õpilased, kes teevad sel õppeaastal põhikooli lõpueksameid või gümnaasiumides ja kutseõppeasutustes toimuvaid riigieksameid. Koroonaviiruse laialdasest levikust tulenevalt on väga oluline, et arvestataks viiruse leviku ennetamiseks vajalike ettevaatusabinõudega.

05.03.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Ministrid vastavad noorte küsimustele

Täna, 5. märtsil toimub noortele suunatud pressikonverents, kus noored saavad veebi kaudu koroonaviirust ja selle leviku piiramist puudutavaid küsimusi küsida haridus- ja teadusminister Liina Kersnalt, tervise- ja tööminister Tanel Kiigelt ja terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härmalt. Üritus jääb järelvaadataks.