Sa oled siin

Uus raamat aitab võidelda koolikiusamisega

23. jaanuar 2004 - 0:00

Raamatu ilmumise puhul korraldab Haridus- ja Teadusministeerium 27. jaanuaril õppepäeva, millel Tartu ülikooli ja Lastekaitse Liidu eksperdid, õpetajad ja õpilased jagavad oma teadmisi ja kogemusi koolikiusamise väljaselgitamisel, ennetamisel ja vähendamisel.

Raamat “Võitlus koolikiusamisega” pakub õpetajatele, koolijuhtidele ja teistele haridustöötajatele praktilisi ning samas mitmekülgseid ja üksikasjalikke juhiseid koolikiusamisega tegelemiseks. Käsitletakse koolikiusamise iseloomu ning kummutatakse nähtusega seotud müüte ja stereotüüpe. Kirjeldatakse koolikiusamise väljaselgitamiseks kasutatavaid uurimis- ja jälgimismeetodeid ning esitatakse strateegiad ja tehnikad probleemi järkjärguliseks lahendamiseks. Selle raamatu välja andmine on osa Haridus - ja Teadusministeeriumi koolivägivalla ennetamise ja vähendamise programmist.

Tänapäeva pedagoogika raamatusarjas “XXI sajandi kool” on seni ilmunud George Watsoni „Koolikäitumise käsiraamat”. Tulemas on õppeasutuse juhi muutunud rolli, juhtimisprobleeme ja lahendusvõimalusi käsitlev teos kooli- jt haridusjuhtidele.

Lisainfo:

Inga Kukk
välissuhete talituse peaekspert
tel 055 46444

 

Liina-Jaanika Seisler
07 350 155, 052 12 061