Sa oled siin

Uus-Meremaa ja Eesti haridusministrid jagasid õpetajate tippkohtumise eel kogemusi

1. märts 2016 - 11:40
Uus-Meremaa haridusminister Hekia Parata ja haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi
Uus-Meremaa haridusminister Hekia Parata ning haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi

Eile kohtusid Tallinnas kahe hariduse tippriigi ministrid – Uus-Meremaa haridusminister Hekia Parata ja minister Jürgen Ligi. Kohtumine eelnes selle nädala neljapäeval ja reedel Berliinis toimuvale õpetajavaldkonna tippkohtumisele, kus osalevad 21 PISA uuringutes kõige kõrgemaid tulemusi näidanud riiki, sealhulgas Eesti ja Uus-Meremaa.

Uus-Meremaa minister Hekia Parata tõi välja, et nende üks huvi on mõista paremini Eesti õpilaste tugevate PISA-testide tulemuste tausta. Uus-Meremaa noored olid eelmises PISA lugemistestis Eesti õpilastega samal tasemel, OECD riikide tipus. Minister Jürgen Ligi osutas kohtumisel, et PISA suurimaid võite Eestile oli kasv enesekindluses. „Tugevad tulemused andsid meile võimaluse saada rahvusvahelises plaanis adekvaatset tagasisidet ning tugevdasid usku meie kooli ja õpetajasse,“ märkis minister Ligi.

Eesti ja Uus-Meremaa ühised väljakutsed on õppijakeskse õppe rakendamine ehk individuaalsem lähenemine lastele. Samuti lastevanemate suurem kaasamine kooliellu ning õpetajaameti populariseerimine.

Uus-Meremaa on tulemusjuhtimises olnud aastaid maailmas eestvedaja ning rahvusvaheliselt tunnustatud kui üks parima hariduskorraldusega riike, lähtudes maksumaksja raha kasutamisel eesmärkidest ja tulemustest. Alates sellest aastast on Haridus- ja Teadusministeerium Eestis esimesena läinud üle programmipõhisele eelarvele ja astumas sellega samuti olulisi samme tulemusjuhtimise suunas.
 

Veel uudiseid samal teemal

08.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti paistab Euroopas innovatsiooniga silma

Euroopa innovatsioonitaseme värsked võrdlusandmed näitavad, et Eesti kuulub kõige kiiremini innovatsiooni arendanud riikide hulka.

05.07.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: maailma suurimad riigid küsivad meie nõuandeid ja kogemusi oma haridussüsteemi kaasajastamisel

„Eesti haridussüsteem on maailma tipus tänu sellele, et meil on kõigil võrdne ligipääs haridusele ning teisalt suudame koolides oskuslikult tehnoloogilisi lahendusi õppimises ja õpetamises kasutada,“ ütles haridus- ja teadusminister Mailis Reps eile Pariisis toimunud G7 haridusministrite tippkohtumisel.