Sa oled siin

Uus-Meremaa ja Eesti haridusministrid jagasid õpetajate tippkohtumise eel kogemusi

1. märts 2016 - 11:40
Uus-Meremaa haridusminister Hekia Parata ja haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi
Uus-Meremaa haridusminister Hekia Parata ning haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi

Eile kohtusid Tallinnas kahe hariduse tippriigi ministrid – Uus-Meremaa haridusminister Hekia Parata ja minister Jürgen Ligi. Kohtumine eelnes selle nädala neljapäeval ja reedel Berliinis toimuvale õpetajavaldkonna tippkohtumisele, kus osalevad 21 PISA uuringutes kõige kõrgemaid tulemusi näidanud riiki, sealhulgas Eesti ja Uus-Meremaa.

Uus-Meremaa minister Hekia Parata tõi välja, et nende üks huvi on mõista paremini Eesti õpilaste tugevate PISA-testide tulemuste tausta. Uus-Meremaa noored olid eelmises PISA lugemistestis Eesti õpilastega samal tasemel, OECD riikide tipus. Minister Jürgen Ligi osutas kohtumisel, et PISA suurimaid võite Eestile oli kasv enesekindluses. „Tugevad tulemused andsid meile võimaluse saada rahvusvahelises plaanis adekvaatset tagasisidet ning tugevdasid usku meie kooli ja õpetajasse,“ märkis minister Ligi.

Eesti ja Uus-Meremaa ühised väljakutsed on õppijakeskse õppe rakendamine ehk individuaalsem lähenemine lastele. Samuti lastevanemate suurem kaasamine kooliellu ning õpetajaameti populariseerimine.

Uus-Meremaa on tulemusjuhtimises olnud aastaid maailmas eestvedaja ning rahvusvaheliselt tunnustatud kui üks parima hariduskorraldusega riike, lähtudes maksumaksja raha kasutamisel eesmärkidest ja tulemustest. Alates sellest aastast on Haridus- ja Teadusministeerium Eestis esimesena läinud üle programmipõhisele eelarvele ja astumas sellega samuti olulisi samme tulemusjuhtimise suunas.
 

Veel uudiseid samal teemal

17.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Oskuste ÖÖl avavad kutsekoolid oma uksed

Täna, 17. oktoobril toimub Eestis Euroopa kutseoskuste nädala raames suur kutsekoolide ülene Oskuste ÖÖ. Sellest inspireerituna avavad enamus kutsekoole ühel õhtul uksed, et tutvustada erinevate tegevuste kaudu oskusõppe võimalusi ja lasta kõigil avastada oma andeid. Kutsekoolides on sel õhtul avatud mitmed põnevad töötoad ning toimub palju oskusi arendavaid tegevusi.

15.10.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti noortepoliitika pälvib kõrge tunnustuse

Homme, 16. oktoobril antakse Belgradis üle Eestile tunnustus Future Policy Award 2019 noori võimestava poliitika kujundamise eest. Auhinna võtavad vastu Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets ja noorteosakonna juhataja Reelika Ojakivi.