Sa oled siin

Türi Tehnika- ja Maamajanduskool pälvis kvaliteediauhinna

26. jaanuar 2005 - 0:00

„Türi Tehnika- ja Maamajanduskooli võib nimetada näidiskooliks, mis on teistele koolijuhtidele kõrgema kvaliteedi poole püüdlemisel ja õpilase heaolust lähtumisel heaks eeskujuks,” ütles Kallas.

Eestis on kokku 67 kutseõppeasutust, millest konkursil osalenud 11 kooli nimetas kantsler tublideks ning nendest kuut äramainitut silmapaistvalt tublideks.

Kuue parima hulgas märkis žürii lisaks Türile ära Kuressaare Ametikooli, Luua Metsanduskooli, Olustvere Tehnika- ja Maamajanduskooli, Tallinna Ehituskooli ja Tartu Kutsehariduskeskuse. Konkursil osalesid veel Eesti Hotelli- ja Turismimajanduse Erakool, Lääne-Virumaa Kutsekõrgkool, Tallinna Majanduskool, Tallinna Teeninduskool ja Tallinna Polütehnikum.

Konkursi “Eesti Kutseõppeasutuste Kvaliteediauhind” eesmärgiks on innustada Eesti kutseõppeasutusi läbi viima sisehindamist ning tunnustada koole, kus rakendatakse kvaliteedijuhtimise põhimõtteid oma igapäevategevuses ja töötatakse järjepidevalt süsteemi täiustamise nimel.

Kvaliteediauhinna protsessis toimuv hindamine on 2-etapiline: koolide enesehindamine ning assessorite teostatud välishindamine. Osalemine oli vabatahtlik ning osaleda soovinud koolidele korraldati koolitused mudeli ning taotlusdokumendi täitmise kohta.

Konkurssi korraldati 2004. aastal teist korda, auhind anti ja võitja kuulutati välja aga esimest korda. 2003. aastal viidi konkurss läbi Phare 2000 projekti osana, mille raames arendati välja nii auhinnamudel kutseõppeasutustele kui ka käsiraamat koolidele enesehindamiseks.

Age Rosenberg
teabekorralduse osakonna ekspert
7350 153, 52 83 153