Sa oled siin

Tulemusstipendiumi saab kaks korda rohkem üliõpilasi

20. september 2014 - 7:56

Alates septembrist laieneb üliõpilaste tulemusstipendiumite süsteem ja igakuise 100 euro suuruse tulemusstipendiumi saajate arv kahekordistub.

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski rõhutas, et haridusministeeriumil õnnestus kahekordistada tulemusstipendiumite saajate arv juba selle aasta septembrist. Järgmisel aastal eraldatakse tähendavalt ligi miljon eurot tulemusstipendiumite maksmiseks suuremas mahus. „Varem plaaniti tulemusstipendiumite maksmist kokku vaid 480 tudengile,“ märkis Ossinovski. „See poleks andnud märkimisväärset motiveerivat efekti paremate õpitulemuste poole püüdlemisel. Alates 1. septembrist 2014 laieneb tulemusstipendiumi saajate arv ühes õppeaastas senise 480 üliõpilase asemel ligi tuhande tudengini.“

Ossinovski lisas, et valitsuse laual on ka õppetoetuse eelnõu, mille eesmärk on suurendada vajaduspõhise õppetoetuse saajate ringi ja muuta selle saamise tingimused õiglasemaks.

Tulemusstipendiumite süsteem rakendub järk-järgult

Tulemusstipendiumi maksti esmakordselt eelmise õppeaasta kevadsemestril, stipendiumi sai siis 480 üliõpilast. Tänavu sügissemestril saavad kõrgkoolid maksta tulemusstipendiumi 960 üliõpilasele. 2015. aastal lisandub veel 960 tulemusstipendiumi saajat, mis tähendab, et stipendiumi jagub kokku 1920 üliõpilasele. Täismahus rakendub tulemusstipendiumite süsteem alates 2016. aastast ning siis hakkab kevad- ja sügissemestril kokku saama tulemusstipendiumi 2880 üliõpilast. 

Tulemusstipendiumi saavad taotleda üliõpilased, kes astusid kõrgkooli 2013/2014. õppeaastal või hiljem. Stipendiumi on võimalik taotleda alates immatrikuleerimise õppeaasta teisest semestrist, edaspidi kaks korda aastas. Tulemusstipendiumi taotlus tuleb esitada õppeasutusele.

Teised riiklikud stipendiumid

Lisaks tulemusstipendiumitele on üliõpilastele mõeldud veel riiklikke stipendiume. 

Riigile olulistel erialadel õppijate lisatoetamiseks on erialastipendiumid.

Õpetajakoolituse erialadel on stipendiumi suurus 160 eurot. Taotlemine toimub SA Archimedes kaudu kaks korda aastas.

IT Akadeemia informaatika ja infotehnoloogia õppekavadel on stipendiumi suurus 160-300 eurot. Taotlemine toimub kaks korda aastas, taotlus tuleb esitada õppeasutusele.

Tänavu sügissemestril lisandusid uued erialastipendiumid 51 õppekaval, mis kuuluvad peamiselt tehnika, tootmise ja tehnoloogia ning informaatika ja infotehnoloogia valdkonda. Taotleda saavad alates 2014/2015. õppeaastast kõrgkooli astunud üliõpilased. Taotlemine toimub kaks korda aastas, taotlus tuleb esitada õppeasutusele. Stipendiumi suurus on 160 eurot kuus.

Erivajadusega üliõpilase stipendiumi suurus on 60-510 eurot kuus, sõltuvalt puude liigist ja raskusastmest. Taotlemine toimub kaks korda aastas SA Archimedes kaudu.

Asenduskodus või -peres hooldusel kasvanud noort toetava stipendiumi suurus on 160 eurot kuus. Taotlemine toimub üks kord aastas SA Archimedes kaudu.

Stipendiumide kõrval on üliõpilastel võimalik taotleda ka õppetoetust.

Ülevaade õppetoetustest ja riiklikest stipendiumidest 2014/2015. õppeaastal.

 

Veel uudiseid samal teemal

23.06.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja teadusminister andis üle Gaudeamuse tänumedalid

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps andis täna Tartus Eesti Rahva Muuseumis XVIII üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus pidulikul vastuvõtul üle 19 tänumedalit Eesti, Läti ja Leedu kultuuriinimestele, kes on Gaudeamuse korraldamisega pikkade aastate vältel seotud olnud.

Mailis Reps
22.06.2018|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus-ja teadusministri Mailis Repsi avakõne Gaudeamusel

Haridus-ja teadusminister Mailis Reps avas täna hilisõhtul Tartus XVIII üliõpilaste laulu- ja tantsupeo Gaudeamus. Rahvusvaheline üliõpilasfestival toob kokku ligi 4500 kõrgetasemelist esinejat Eestist, Lätist ja Leedust ning ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ja tantsu eriliseks jaanipäevale pühendatud vaatemänguks. Oma kõnes meenutas minister Gaudeamuste traditsiooni algust ning soovis kõigile peolistele jõudu ja edu.