Sa oled siin

Tööandjad tunnustasid parimaid praktikante

7. november 2019 - 15:32
Foto: Meeli Küttim

Täna selgusid pidulikul tseremoonial Eesti Tööandjate Keskliidu parimate praktikantide konkursi „Praktik Cum Laude“ võitjad.

Parim praktikant kõrghariduse kategoorias on Diana Belolipetskaja, kes sooritas praktika Elektrilevi OÜ-s ja õpib Tallinna Tehnikaülikoolis elektroenergeetikat ja mehhatroonikat. Parima praktikandi tunnustuse kutsehariduse koolipõhises õppe kategoorias sai Anton Kreivald, kes õppis Tallinna Polütehnikumis trükitehnoloogiat ja läbis praktika ettevõttes Trükiviis OÜ. Parim praktikant töökohapõhises õppes on Marje Jürjets, kes õpib Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis ning läbib praktilist õpet töökohal Tootsi Hooldekodus. Parima välistudengist praktikandi tunnustuse pälvis Shreesottam Keshari, kes õpib Tallinna Tehnikaülikooli arvutisüsteemide magistriõppes ja sooritas praktika Ericsson Eesti AS-is.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas praktikante ning tänas nende juhendajaid ja praktikakohti pakkuvaid ettevõtteid. „Erialapraktika on paljudele õppuritele esimene reaalne võimalus proovida kätt ametis, mida alles õpitakse, ning praktikakohast võib saada noorele edaspidi päris töökoht,“ ütles Reps. „Kindel on see, et head haridust ei ole võimalik pakkuda üksnes klassiruumis, ilma praktikata ja tööandjate abita.“

„Tööandjatele on praktikantide koolitamine väärtuslik nii töötajate leidmiseks kui ka ettevõttesse uute teadmiste toomiseks,“ ütles Eesti Tööandjate Keskliidu tegevjuht Arto Aas. “Konkursiga soovimegi esile tõsta praktikante, kes on ettevõttesse panustanud rohkemgi, kui neilt on oodatud. Kuna tublisid ja silmapaistvaid kandidaate oli palju, siis parimate valimine osutus oodatust keerulisemaks,” lisas ta.

Eesti Tööandjate Keskliidu parima praktikandi konkursil „Praktik Cum Laude“ osales sel aastal  45 kandidaati, kelle seast valis žürii välja parimad. Hindamiskomisjoni kuulusid Eesti Tööandjate Keskliidu, Haridus- ja Teadusministeeriumi, SA Innove, Estonian Business Schooli ja tööandjate erialaliitude esindajad.

Konkurssi toetavad auhindadega Tallink AS ja Estonian Business School. „Praktik Cum Laude“ projekti rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Teemad: