Sa oled siin

Tiigrihüppe sünnipäeval arutletakse distantsõppe tuleviku üle

21. veebruar 2021 - 10:15

Täna kell 13 esitleb Haridus- ja Noorteamet uut „Hariduse tehnoloogiakompassi“. Selle aasta teema on „Unelmate distantsõpe“, mille raames uuritakse, kuidas distantsõpet õppetöös kõige mõistlikumalt kasutada.

Haridus- ja Noorteamet esitleb Erinevate Tubade Klubis uut tehnoloogiaülevaadet distantsõppe tulevikuvõimalustest. Esitluse avavad haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning Haridus- ja Noorteameti innovatsiooni ja koostöö osakonna juhataja Margus Püüa. Sissejuhatuse teeb tehnoloogiakompassi koostaja Marit Dremljuga-Telk.

Vestlusringis teemal „Kuidas õpetada tulevikku?“ osalevad Võru Gümnaasiumi direktor Karmo Kurvits, õpilaste vaimset tervist toetava rakenduse Helge Kool asutaja Kersti Peenema, hariduslike virtuaalreaalsusmängude Futuclass asutaja Kristen Tamm, Audentese e-gümnaasiumi õpetaja ja analüütik TransferWise’is Anna-Helena Salurand ning Taanis õppiv tudeng Kätriin Helena Huttunen. Esitlust modereerib ajakirjanik ja tehnoloogiaekspert Henrik Roonemaa.

Sündmus kantakse üle veebis ning on kõikidele huvilistele jälgitav Facebookis.

Ülevaadet koostab Harno koostöös Eesti haridusekspertide ja tehnoloogia-asjatundjatega. Sel aastal oli neid rohkem kui 80.

„Hariduse tehnoloogiakompass“ on Eesti koolidele mõeldud tehnoloogiaülevaade, mis annab praktilisi nõuandeid tehnoloogia rakendamiseks kaasaegses õppetöös ning vastab küsimustele: mida ja kuidas peaksime õpetama? Ülevaade sisaldab Eesti koolide kogemusi, praktilisi näiteid ning ekspertide soovitusi.

“Hariduse tehnoloogiakompass” on Hariduse Infotehnoloogia SA algatus, mis ilmus esmakordselt 2019. aastal. Sellest aastast annab kompassi välja Haridus- ja Noorteamet.

Täna täitub 25 aastat Tiigrihüppe programmi väljakuulutamisest. 21. veebruaril 1996 kuulutas president Lennart Meri teleesinemises välja Tiigrihüppe programmi ehk Eesti täieliku arvutistamise kava, millega pandi alus Eesti e-ühiskonnale.

Veel uudiseid samal teemal

Perearst Alina Terep kutsub üles vaktsineerima
21.07.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Üleskutse koolidele ja omavalitsustele: palun jagage vaktsineerimisinfot noortele ja lapsevanematele!

Selleks, et peagi saabuvale sügisele võimalikult julgelt vastu minna – käia koolis ja trennis, kohtuda sõpradega, tegeleda hobidega ja nautida meelelahutust – on parim lahendus lasta end vaktsineerida koroonaviiruse vastu. Suur tänu kõigile, kes on seda juba teinud.

20.07.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Liina Kersna: laagrites tuleb tähelepanelikult jälgida laste tervist

Haridus- ja teadusministeerium saatis täna laagri- ja malevakorraldajatele juhise, kus tuletatakse meelde, et ohutu suve tagamiseks on väga oluline jälgida kõigi osalejate tervist ning vähimagi haiguskahtluse korral kiiresti tegutseda.