Sa oled siin

Terviseameti ning Haridus- ja Teadusministeeriumi koostöös valmisid koroonaviiruse õppematerjalid

23. märts 2022 - 13:06

Terviseamet on koostöös ministeeriumiga valmis saanud veebipõhised õppematerjalid koolidele. Materjale saab läbida õpetaja juhendamisel klassis või iseseisvalt kodus.

„Epidemioloogilise e-õppe materjali loomise eesmärk on anda lastele, noortele ja täiskasvanutele koroonaviiruse põhiteadmised ning sellega ühiskonnas riskikäitumist vähendada,“ ütles Terviseameti nakkushaiguste osakonna peaspetsialist ja projektijuht Eliisa Metsoja ning lisas, et see on hea võimalus valmistuda järgmiseks viirushaiguste hooajaks koolides.

Metsoja sõnul saavad õpetajad õpilastele edasi anda väga palju teadmisi ja läbi diskussioonide kujundada õpilaste arvamust ning õpetada hindama riske. „Nakkushaiguste puhul on tähtis aidata mõista õpilase enda isiklikku vastutust,“ selgitas ta.

Haridus- ja Teadusministeeriumi üldhariduse valdkonna õppevara peaekspert Mirjam Puumeister tõdes, et Terviseameti eestvedamisel on koostatud kvaliteetsed digitaalsed õppematerjalid, mis on kõigile lihtsasti ja tasuta kättesaadavad E-koolikoti kaudu. „Õppematerjalid on ehitatud üles paindlikke õppevorme silmas pidades. Interaktiivseid ülesandeid on võimalik suunata õpilastele veebis lahendamiseks või saab õpetaja materjalidele toetudes teha rühmatöid ja ühiseid arutelusid. On äärmiselt oluline toetada õigete arusaamade kujunemist sellistes keerulistes teemadest,“ kinnitas Puumeister.

Materjalid asuvad E-koolikoti keskkonnas ja on mõeldud neljale klassiastmele: eelkool ja 1.-4. klass, 5.-6. klass, 7.-9. klass ning 10.-12. klass. Eelkooliealistele ja 1.-4. klassile on loodud õpetlik animatsioon, mis käsitleb üldiselt õpetusi viirushaigustest hoidumiseks.

Esialgu keskendutakse e-õppematerjalides vaid koroonaviirusele – selle levik, nakkusohtlik periood, riskikäitumine, enesekaitse, ennetus, vaktsineerimine ning abi ja toetuse võimalused. Kursus on üles ehitatud võimalikult kaasahaaravalt ja lihtsasti mõistetavalt, kasutades ka erinevaid interaktiivseid õpimeetodeid.

Kursused on leitavad E-koolikoti keskkonnast.

1.-4. klass:

5.-6. klass:


7.-9. klass:


10.-12. klass:

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.