Sa oled siin

Tartus tutvustatakse digivõimalusi õppimises ja õpetamises

4. november 2014 - 14:32

Homme arutatakse Tartus, kuidas kasutada õppetöös digivõimalusi – programme ja rakendusi, e-keskkondi ja -teenuseid nii, et see toetaks parimal moel õppimist ja õpetamist.

Haridus- ja teadusministeeriumi algatuse Huvitav Kool ja Tartu Ülikooli koostöös toimub homme, 5. novembril kell 11.00–15.30 Tartus Dorpati konverentsikeskuses konverents „Digivõimalused õppimises ja õpetamises". Konverentsil tutvustatakse juba kasutusel olevaid võimalusi digilahenduste integreerimisel õppeprotsessi ja visiooni loodavast digitaalsest õppevara portaalist.

Haridus- ja teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Kristel Rillo sõnul toetab konverents igati uuenenud õpikäsitlust. „Digilahenduste kasutamine ei ole eesmärk omaette, vaid peaks muutuma aina enam osaks igapäevasest õppeprotsessist ning seeläbi toetama tõhusamat ja huvitavamat õppimist“, selgitas Rillo.

Väliskülalistest on kohal õppimist toetava hindamise rahvusvaheliseks edendamiseks loodud hindamisreformi rühma asutajaliige prof Gordon Stobart Londoni Ülikoolist ning Sloveenia e-koolikoti projekti esindajad Andreja Čuk ja Amela Sambolić Beganović.  Eesti õpetajad tutvustavad posterettekannetes programme ja rakendusi, mis on juba senises õppetöös kasutust leidnud.

Konverentsi kaudu toetatakse riiklike õppekavade rakendamist. Digipädevus on üks riiklikus õppekavas taotletavatest üldpädevustest ning digilahenduste pedagoogiliselt mõtestatud kasutus võib aidata muuta õppimist ja õpetamist tõhusamaks, tulemuslikumaks ja huvitavamaks nii õpilase kui ka õpetaja jaoks.

Konverentsi saab jälgida otseülekandes ja ka järelvaadata Tartu Ülikooli televisioonis: www.uttv.ee.
 

Lisainfo konverentsi kohta: Margus Pedaste, TÜ haridustehnoloogia professor, tel 515 6095, margus.pedaste@ut.ee

Lisainfo Huvitava Kooli algatuse kohta: Pille Liblik, algatuse koordinaator, tel 735 4018, pille.liblik@hm.ee

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.