Sa oled siin

Tartus tutvustatakse digivõimalusi õppimises ja õpetamises

4. november 2014 - 14:32

Homme arutatakse Tartus, kuidas kasutada õppetöös digivõimalusi – programme ja rakendusi, e-keskkondi ja -teenuseid nii, et see toetaks parimal moel õppimist ja õpetamist.

Haridus- ja teadusministeeriumi algatuse Huvitav Kool ja Tartu Ülikooli koostöös toimub homme, 5. novembril kell 11.00–15.30 Tartus Dorpati konverentsikeskuses konverents „Digivõimalused õppimises ja õpetamises". Konverentsil tutvustatakse juba kasutusel olevaid võimalusi digilahenduste integreerimisel õppeprotsessi ja visiooni loodavast digitaalsest õppevara portaalist.

Haridus- ja teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Kristel Rillo sõnul toetab konverents igati uuenenud õpikäsitlust. „Digilahenduste kasutamine ei ole eesmärk omaette, vaid peaks muutuma aina enam osaks igapäevasest õppeprotsessist ning seeläbi toetama tõhusamat ja huvitavamat õppimist“, selgitas Rillo.

Väliskülalistest on kohal õppimist toetava hindamise rahvusvaheliseks edendamiseks loodud hindamisreformi rühma asutajaliige prof Gordon Stobart Londoni Ülikoolist ning Sloveenia e-koolikoti projekti esindajad Andreja Čuk ja Amela Sambolić Beganović.  Eesti õpetajad tutvustavad posterettekannetes programme ja rakendusi, mis on juba senises õppetöös kasutust leidnud.

Konverentsi kaudu toetatakse riiklike õppekavade rakendamist. Digipädevus on üks riiklikus õppekavas taotletavatest üldpädevustest ning digilahenduste pedagoogiliselt mõtestatud kasutus võib aidata muuta õppimist ja õpetamist tõhusamaks, tulemuslikumaks ja huvitavamaks nii õpilase kui ka õpetaja jaoks.

Konverentsi saab jälgida otseülekandes ja ka järelvaadata Tartu Ülikooli televisioonis: www.uttv.ee.
 

Lisainfo konverentsi kohta: Margus Pedaste, TÜ haridustehnoloogia professor, tel 515 6095, margus.pedaste@ut.ee

Lisainfo Huvitava Kooli algatuse kohta: Pille Liblik, algatuse koordinaator, tel 735 4018, pille.liblik@hm.ee

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

16.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Valitsuskabinetis anti heakskiit Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala korrastamise plaanile

Valitsus otsustas toetada haridus- ja teadusministri ettepanekut moodustada SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal haridus- ja noortevaldkonna ühendamet, mille nimeks saab Haridus- ja Noorteamet. Valitsuskabinetis toetati ka ettepanekut nimetada Keeleinspektsioon ümber Keeleametiks, tagades Eesti Keele Instituudi iseseisvuse ja rolli säilimise. Haridus- ja Teadusministeerium sai ülesande valmistada ette eelnõu arvestusega, et loodavad ametid alustaksid tööd hiljemalt 1. augustil 2020.

15.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Huvitava Kooli hariduskonverentsil keskendutakse õppimisele ja ajale

Täna ja homme toimub Tartu Ülikooli spordihoones algatuse Huvitav Kool VII hariduskonverents, mis seekord kannab pealkirja „Õppimise aeg“.