Sa oled siin

Tartus hakkavad kehtima piirangud huviharidusele ja -tegevusele

27. november 2020 - 13:47

Eile kehtestas Terviseameti lõuna regionaalosakond Tartu linnavalitsuse ettepanekul täiendavad piirangud huvitegevusele, huviharidusele ning sportimisele. Piirangud hakkavad kehtima 30. novembrist.

„Praegustes oludes tuleb teha kõik viiruse leviku tõkestamiseks. Sealjuures on väga oluline, et ka keerulistes tingimustes säiliksid sisuka vaba aja veetmise võimalused ning noored saaksid arendada oma andeid,“ sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets.


Korralduse järgi on Tartu linna haldusterritooriumil siseruumides toimuv huvitegevus ja huviharidus lubatud vaid siis, kui on:

1) tagatud osalejate arv rühmas kuni 10 inimest ning tagatud peab olema, et kokku ei puututa teiste rühmadega;
2) siseruumides kantakse maski. Nimetatud kohustus ei laiene alla 12-aastastele lastele või juhul, kui maski kandmine ei ole tervislikel põhjustel, töö või tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik;
3) ühiskasutatavad esemed desinfitseeritakse pärast igakordset kasutamist;
4) teenuse osutaja tagab desinfitseerimisvahendite olemasolu ja desinfitseerimisnõuete täitmise
Sportimine ja treenimine on samuti lubatud vaid siis, kui on rühmas on kuni 10 osalejat ning ei puututa kokku teiste rühmadega.

Piirangud jäävad jõusse 10. jaanuarini või kuni kehtetuks tunnistamiseni.

24. novembrist kehtivad Harjumaal ja Ida-Virumaal piirangud siseruumides toimuvale huviharidusele, huvitegevusele, täienduskoolitusele ja täiendõppele ning 30. novembrist alates on kõik Harjumaa ja Ida-Virumaa üldhariduskoolide gümnaasiumiastmed distantsõppel. 

Rohkem infot:

Veel uudiseid samal teemal

22.01.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Euroopa Liidu haridusministrite kohtumisel keskenduti sotsiaalõiguste samba tegevuskavale

Täna toimunud Euroopa Liidu haridusministrite mitteametlikul videokohtumisel keskenduti Euroopa sotsiaalõiguste samba tegevuskavale sisendi andmisele ja senistele edusammudele haridusvaldkonna vaatest. Kohtumise eesmärgiks oli koondada sõnumid, mis edastatakse mais toimuvale riigipeade ja valitsusjuhtide sotsiaaltippkohtumisele.

21.01.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Kantsler Laidmets haridusmessil: edu võti hariduses peitub avatud koostöös

Edu võti hariduses peitub vastastikuses kogemuste jagamises, üksteiselt õppimises ning avatud koostöös, sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets täna rahvusvahelisel virtuaalsel haridusmessil BettFest.