Sa oled siin

Tartu tüdruk Cannes’i kinoturul

27. mai 2004 - 0:00

Projekt, tänu millele avanes võimalus festivalile sisepilk heita iga Euroopa Liidu riigi ühel noorel (sh. esmakordselt ka Eestil), oli ellu kutsutud Prantsusmaa Noorte- ja Spordiministeeriumi poolt. Selle eesmärk oli 25 Euroopa maa noortele (nende kaudu ka erinevatele kogukondadele) tutvustada Cannes’i festivali ning samas ka teada saada noorte maitse-eelistusi ja tarbimisharjumusi.
Noored eurooplased (Jeunes Europeens) olid varustatud akrediteeringuga, mis lubas osaleda filmiprojektsioonidel, siseneda festivali paleesse (Palais de Festivali) ning ligipääsu rahvusvahelisse külla (Village Internationnel), kus erinevate riikide paviljonides sai nende kinotööstusega tutvuda ja kontakte sõlmida.
Lisaks õigusele osaleda Cannes’i festivali nelja selektsiooni (Films en competition, Quanzaine des réalisateurs, Semaine de la Critique, Un certain regard) projektsioonidel, oli noortel võimalik osaleda töötubades, kus valmistati raadio-, video- ja fotoreportaaže antud päeva filmide põhjal. Noored eurooplased (Jeunes Europeens) olid koondunud noortezürii (Jury-Jeunes) ümber, mis koosnes seitsmest prantsuse noorest, kelle ülesandeks oli valida noorteauhinna (Prix de la Jeunesse) laureaat, milleks sel aastal ostus Ungari režissööri Nimród Antali film “Kontroll”.

Info:

Eesti Noorsootöö Keskus
Annekreet Heinloo
6 380 757, 6 380 763

Liina-Jaanika Seisler
7 350 155, 52 12 061