Sa oled siin

Tänasest saab taotleda õpihuvi laagrite toetust

17. mai 2021 - 7:52

Täna avanes õpihuvi laagrite taotlusvoor. Laagrite eesmärk on õpilaste õpimotivatsiooni ja vaimse tervise turgutamine ning üldpädevuste ja ainevaldkondade vastu huvi kujundamise toetamine.

Taotlema on oodatud nii koolide ja huvikoolide pidajad, koolid sõltumata nende omandivormist, ülikoolid kui ka noorsootöö ja huvitegevuse pakkujad.

Taotluste esitamise viimane päev on 11. juuni. Taotlusi saab esitada keskkonnas toetused.kul.ee.

Laagrites saab korraldada tegevusi 1. – 12. klassi ning kutsekoolide õppijatele. Laagri ühe vahetuse kestus on kolm päeva kuni viis ööpäeva. Toetus ühe osaleja kohta on maksimaalselt 120 eurot ja osalejale peab laager olema tasuta. Eraldatud toetust on taotlejal õigus kasutada kuni 31. detsembrini 2021.

Laagri tegevused tuleb kavandada ja/või viia läbi haridus- ja noortevaldkonna koostöös.

Möödunud aastal toetati lisaeelarvest laagrite korraldamist enam kui 2,7 miljoni euroga, mille toel said laagri- või malevakogemuse 23 000 last ja noort. Tänavu on lisaeelarvega eraldatud õpihuvi laagrite korraldamiseks 6 miljonit eurot, mis võimaldab pakkuda sisukat vaba aja veetmist vähemalt 50 000 osalejale. 

Küsimuste korral palume pöörduda laagritoetused@hm.ee

Lisainfo:
www.hm.ee/kriisitoetus

Veel uudiseid samal teemal

27.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Liina Kersna tutvustas riigikogus doktoriõppe reformi eelnõu

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tutvustas riigikogus õppetoetuste ja õppelaenu seaduse ning kõrgharidusseaduse muutmise eelnõu, millega luuakse raamistik doktoriõppe reformile. Täna toimus riigikogus eelnõu esimene lugemine.

27.10.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Peale koolivaheaega hakatakse nakatunute kiireks avastamiseks koolides läbi viima kiirtestimist

Haridus- ja Teadusministeeriumi eesmärk on hoida koolid viiruse levikut ennetavaid meetmeid kasutades võimalikult turvaliselt avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele.