Sa oled siin

Tänasel täiskasvanuhariduse järelfoorumil räägitakse tuleviku arengusuundadest

15. veebruar 2019 - 8:04

Täna kell 11 algab Ülemiste Technopolis täiskasvanuhariduse järelfoorum „Targalt tulevikku“, kus kogutakse julgeid ideid täiskasvanuhariduse arendamiseks järgmisel haridus- ja teadusstrateegia perioodil aastani 2035.

Möödunud aasta oktoobris kogenesid täiskasvanuhariduse valdkonna eksperdid, et arutada peamiste strateegiliste suundade üle. Tänasel järelfoorumil jätkatakse realistliku visiooni välja töötamist kaasates ka teiste valdkondade esindajaid. Ettekannetega esinevad näiteks SEB Panga privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel ja Tallinna Kirjanduskeskuse direktor ning kolumnist Maarja Vaino.

Lähiaastatel valmivas haridus- ja teadusstrateegias on täiskasvanuharidusel ja elukestval õppel oluline roll. Haridus- ja Teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidaku sõnul on pikka strateegiat koostades väga oluline mõelda ka ebatraditsioonilistele lahendustele. „Aasta 2035 on sama kaugel kui 2003, mil arenenud Euroopa riikide tasemele jõudmine oli kauge unistus. Praeguseks oleme juba parimate seas,“ ütles Haidak.

Järelfoorum toimub Tallinnas Ülemiste Technopoli Öpiku konverentsikeskuses (Valukoja 8) ruumis Kosmos kell 11-16. Foorumi korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium ning ETKA Andras Euroopa Sotsiaalfondi projekti “Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine” raames.

Ürituse päevakava leiate SIIT.
Otseülekanne foorumilt on jälgitav SIIN.

Ajakirjanikud on oodatud!

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.