Sa oled siin

Tänasel täiskasvanuhariduse järelfoorumil räägitakse tuleviku arengusuundadest

15. veebruar 2019 - 8:04

Täna kell 11 algab Ülemiste Technopolis täiskasvanuhariduse järelfoorum „Targalt tulevikku“, kus kogutakse julgeid ideid täiskasvanuhariduse arendamiseks järgmisel haridus- ja teadusstrateegia perioodil aastani 2035.

Möödunud aasta oktoobris kogenesid täiskasvanuhariduse valdkonna eksperdid, et arutada peamiste strateegiliste suundade üle. Tänasel järelfoorumil jätkatakse realistliku visiooni välja töötamist kaasates ka teiste valdkondade esindajaid. Ettekannetega esinevad näiteks SEB Panga privaatpanganduse strateeg Peeter Koppel ja Tallinna Kirjanduskeskuse direktor ning kolumnist Maarja Vaino.

Lähiaastatel valmivas haridus- ja teadusstrateegias on täiskasvanuharidusel ja elukestval õppel oluline roll. Haridus- ja Teadusministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidaku sõnul on pikka strateegiat koostades väga oluline mõelda ka ebatraditsioonilistele lahendustele. „Aasta 2035 on sama kaugel kui 2003, mil arenenud Euroopa riikide tasemele jõudmine oli kauge unistus. Praeguseks oleme juba parimate seas,“ ütles Haidak.

Järelfoorum toimub Tallinnas Ülemiste Technopoli Öpiku konverentsikeskuses (Valukoja 8) ruumis Kosmos kell 11-16. Foorumi korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium ning ETKA Andras Euroopa Sotsiaalfondi projekti “Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine” raames.

Ürituse päevakava leiate SIIT.
Otseülekanne foorumilt on jälgitav SIIN.

Ajakirjanikud on oodatud!

Veel uudiseid samal teemal

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Väike-Maarjas tähistatakse Wiedemanni keelepäeva

Reedel, 2. oktoobril tähistatakse Väike-Maarjas Ferdinand Johann Wiedemanni keeleauhinna keelepäeva. Auhinna tänavune laureaat, Tartu Ülikooli emeriitprofessor Helle Metslang esineb ettekandega “Mitmetahuline eesti keel” ning traditsiooni kohaselt istutab kohalikku keeletammikusse oma puu.

01.10.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Teadus- ja arendustegevuse korralduse seadus läbib põhjaliku uuenduskuuri

Haridus- ja Teadusministeerium on koos partneritega alustanud teadus- ja arendustegevuse korralduse seaduse (TAKS) uuendamist. Seadus vajab korrastamist ja kaasajastamist, kuna see võeti vastu juba üle 20 aasta tagasi ja seda on muudetud rohkem kui 20 korda.