Sa oled siin

Täna toimub Euroopa Liidu haridusministrite erakorraline kohtumine Ukraina teemal

16. märts 2022 - 9:34

Euroopa Liidu Nõukogu eesistujariigi Prantsusmaa initsiatiivil kohtuvad täna erakorraliselt Euroopa Liidu haridusministrid Ukraina haridusministriga video teel, et arutada ühiseid haridusvaldkonna seisukohti ja tegevusi seoses Venemaa sõjalise agressiooniga Ukrainas.

Ukraina põgenike, peamiselt naiste ja kooliealiste laste arv kasvab iga päev. Liikmesriikide esindajad jagavad kohtumise käigus vastastikku infot, milliseid samme on juba asutud tegema, et aidata Ukrainast saabunud lastel ja noortel haridusteed jätkata. Samuti räägitakse olulisematest prioriteetidest ja eelseisvatest tegevustest Ukraina sõjapõgenike haridustee jätkumise toetamiseks nii igas riigis kui ka üle Euroopa.

Euroopa Liidu liikmesriigid on andnud lubaduse võtta kasutusele kiireid ja selgeid meetmeid, et tagada Ukraina lastele nende põhiõigused ning võimaldada neil hariduse omandamise jätkamist. Samuti ollakse valmis igakülgseks toetuseks, et aidata Ukraina õpilasi, õpetajaid ja haridustöötajaid, kes on Ukrainas või sõja tõttu kodumaalt lahkuma sunnitud ning otsivad teistes riikides peavarju.

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.