Sa oled siin

Täna selguvad aasta parimad keeleteod

16. märts 2022 - 8:31

2021. aasta parimad keeleteod kuulutatakse välja täna, 16. märtsil kell 15 algaval aktusel, mis toimub Tallinnas Kadrioru Saksa Gümnaasiumis. Tegijaid tunnustab Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Renno Veinthal, veebiülekannet saab jälgida SIIN.

Keeleteo auhinda antakse välja 16. korda, laureaatide väljakuulutamine on osa emakeelepäeva tähistamisest. 2021. aasta keeleteo tiitlile kandideeris 32 mullust keeletegu

Aasta keeleteo konkursiga tunnustatakse tegusid, mis tõstavad eesti keele tuntust ja mainet, väärtustavad eesti keele õpetamist, õppimist ja oskamist, soodustavad eesti keele kasutamist ja staatuse kindlustamist ning edendavad eesti keele talletamist ja uurimist.

Konkursil antakse välja kaks auhinda: peaauhind ja rahvaauhind. Peaauhinna otsustavad taasiseseisvunud Eesti haridus- ja teadusministrid, rahvaauhind selgitatakse avaliku hääletuse teel.

Ajakirjanikud on aktusele oodatud!

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.