Sa oled siin

Täna algas virtuaalne haridusmess EdTech X Summit

12. mai 2020 - 8:26

Täna algas virtuaalne haridusmess EdTech X Summit, kus tutvustakse Eesti hariduse edulugu ning haridusvaldkonnas tegutsevaid tehnoloogiaettevõtteid.

“COVID-19 viiruse tõttu on koolid üle maailma läinud üle distantsõppele, nii ka Eestis. Meie üleminek oli teistest sujuvam, kuna oleme aastaid väärtustanud digitaalseid võimalusi hariduses ning meie õpilased ja õpetajad olid digipööraseks distantsõppeks paremini valmis kui koolipered paljudes teistes riikides,“ märkis minister Mailis Reps sessiooni avamisel.  “Distantsõpe pole kõigis riikides sujunud ühtemoodi – Eesti on lisaks headele tulemustele PISA testides nüüd paistmas silma ka erakordselt nutika distantsõppeperioodiga.“

Kuigi algsete plaanide kohaselt pidi mess toimuma juunikuus Londonis, siis maailmas valitseva olukorra tõttu korraldatakse see virtuaalselt. „Virtuaalselt toimuv mess on väga sobilik nutika digiriigi eduloo ja ettevõttete tutvustamiseks“, märkis minister Reps ja lisas: “See aitab kaasa meie haridusekspordi suurenemisele ning toetab Eesti kuvandit hariduse lipulaevana,” avaldas Mailis Reps lootust.

Sessioon keskendus digipöördele Eesti hariduses laiemalt – nutikate lahenduste kasutamisele õppimise ja õpetamise toetamiseks, digioskuste ja -pädevuste arendamisele ning küberturvalisuse ja loovuse lõimimisele, aga ka konkreetsemalt sellele, kuidas Eestil õnnestus kontaktõppelt distantsõppele võrdlemisi hõlpsasti lülituda. Lisaks tutvustati Eesti haridusvaldkonna tehnoloogiaettevõtteid, nende toodete võimalusi ning praktilist kasutamist. Sessioonis osalevad Tanel Keres (eKool), Kadri Tuisk (Clanbeat), Karen Ordones Roosileht (Tutor.id), Kelly Lilles (ALPA Kids), Tõnis Kusmin (99math) ja Kristen Tamm (Futuclass).

EdTechX Summitil, mis asendab sel korral juunis toimuma pidanud Londoni EdTech Weeki, toimub üle 50 sessiooni, kus esineb enam kui 80 esinejat haridusasutustest, erasektorist ja avalikust sektorist.

Lisainfo

 

 

 

Veel uudiseid samal teemal

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektorina jätkab Enno Lend

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektori valimiseks kogunes täna valimiskogu, kes otsustas teha haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping Enno Lendiga, kes on juhtinud seda kooli viimased kümme aastat.

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti kõrgkoolide vilistlased on lõpetatud õpingutega rahul ja töötavad õpitud erialal

Eesti kõrgkoolide vilistlasuuringust selgub, et üheksa vilistlast kümnest on rahul nii kõrgkooli ja eriala valikuga kui ka kooli füüsilise keskkonnaga. Kolm neljandikku vilistlastest leiavad, et nende praegune töökoht on õpitud erialaga väga lähedalt või suurel määral seotud.