Sa oled siin

Täna algab täiskasvanud õppija nädal

19. oktoober 2017 - 8:07

Neljapäeval, 19. oktoobril kell 12 algab XX täiskasvanud õppija nädal „Õppimine seob põlvkondi“ Tartus, Eesti Rahva Muuseumis toimuva tunnustusüritusega, kus kuulutatakse välja aasta õppija, aasta koolitaja, kõige koolitussõbralikum organisatsioon ning raamatukogu. Kõik ajakirjanikud on oodatud!

“Täna on täiskasvanuna õppimine paljude inimeste töö- ja eraelu lahutamatu osa,” ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets. “Täiskasvanuna õppides täiustavad õppijad oma seniseid teadmisi ja oskusi ning parandavad seeläbi oma elukvaliteeti.”

Täiskasvanud õppija nädala jooksul toimub üle Eesti arvukaid täiskasvanuharidust populariseerivaid ning õppimisvõimalusi tutvustavaid üritusi, kus erinevate põlvkondade esindajad saavad üksteiselt õppida ning erinevates tegemistes kaasa lüüa.

Täiskasvanud õppija nädalal on fookuses elukestev õppimine ja enesetäiendamine, mis on inimese ja ühiskonna arengu põhiline eeldus toimetulekuks muutuvas maailmas.

Nädala lõpetab 26. oktoobril algusega kell 11 Tallinnas hotellis Euroopa täiskasvanuhariduse foorum, mille teemaks on erinevate põlvkondade õpetamine ja õppimine. 

Täiskasvanud õppija nädalat korraldavad Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Möödunud aastal võttis täiskasvanud õppija nädala sündmustest osa üle 9000 inimese.

Teave maakondlike ürituste kohta siin.

Lisainfo:
Monica Marfeldt
Projekti koordinaator
ETKA Andras
monica@andras.ee
528 5917

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.