Sa oled siin

Täna algab täiskasvanud õppija nädal

19. oktoober 2017 - 8:07

Neljapäeval, 19. oktoobril kell 12 algab XX täiskasvanud õppija nädal „Õppimine seob põlvkondi“ Tartus, Eesti Rahva Muuseumis toimuva tunnustusüritusega, kus kuulutatakse välja aasta õppija, aasta koolitaja, kõige koolitussõbralikum organisatsioon ning raamatukogu. Kõik ajakirjanikud on oodatud!

“Täna on täiskasvanuna õppimine paljude inimeste töö- ja eraelu lahutamatu osa,” ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets. “Täiskasvanuna õppides täiustavad õppijad oma seniseid teadmisi ja oskusi ning parandavad seeläbi oma elukvaliteeti.”

Täiskasvanud õppija nädala jooksul toimub üle Eesti arvukaid täiskasvanuharidust populariseerivaid ning õppimisvõimalusi tutvustavaid üritusi, kus erinevate põlvkondade esindajad saavad üksteiselt õppida ning erinevates tegemistes kaasa lüüa.

Täiskasvanud õppija nädalal on fookuses elukestev õppimine ja enesetäiendamine, mis on inimese ja ühiskonna arengu põhiline eeldus toimetulekuks muutuvas maailmas.

Nädala lõpetab 26. oktoobril algusega kell 11 Tallinnas hotellis Euroopa täiskasvanuhariduse foorum, mille teemaks on erinevate põlvkondade õpetamine ja õppimine. 

Täiskasvanud õppija nädalat korraldavad Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras ning Haridus- ja Teadusministeerium.

Möödunud aastal võttis täiskasvanud õppija nädala sündmustest osa üle 9000 inimese.

Teave maakondlike ürituste kohta siin.

Lisainfo:
Monica Marfeldt
Projekti koordinaator
ETKA Andras
monica@andras.ee
528 5917

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.