Sa oled siin

Tallinnas toimuval konverentsil arutatakse täiskasvanute oskuste arendamist Euroopas

6. juuni 2019 - 9:08

Iga-aastasel Euroopa põhioskuste võrgustiku (EBSN) konverentsil, mis toimub tänavu 6.-7 juunil Tallinnas, tutvustatakse parimaid praktikaid täiskasvanute oskuste arendamisel, mis on eelduseks kaasaaegses infoküllases ühiskonnas ja tööturul edukalt toimetulekuks.

Konverentsi lõpus allkirjastatakse deklaratsioon, millega rõhutatakse riikide vajadust töötada välja ühtne poliitika täiskasvanute põhioskuste valdkonnas, kaasates nii hariduse kui ka tervishoiu- ja tööhõivepoliitika eest vastutavaid sidusrühmi.

Põhioskustena käsitletakse EBSN võrgustikus funktsionaalset lugemisoskust, matemaatilist ja digikirjaoskust. Kuigi Eesti on võrgustiku liikmete seas täiskasvanute koolitamisel üks edukamatest, puudutab põhioskustega seotud väljakutse ligi 20% meie elanikkonnast. Euroopas on hinnanguliselt lausa 128 miljonit inimest, kelle põhioskused vajavad värskendamist või täiendamist.

Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets on uhke seniste edusammude üle täiskasvanuhariduse edendamisel Eestis, kuid tõdes, et põhioskuste arendamine nõuab ka edaspidi suurt tähelepanu. „Kirjutamis-, lugemis- ja arvuti kasutamise oskus võivad tunduda arenenud riikide seisukohalt naeruväärsete väljakutsetena, aga nende oskuste tase mõjutab otseselt inimese sotsiaalset ja majanduslikku toimetulekut. Töötame selle nimel, et täiskasvanud tahaksid ja saaksid igapäevaelu kõrvalt kooli naasta, et oma oskusi täiendada.“

Konverentsil kõnelevad teiste seas Tallinna Kirjanduskeskuse juhataja Maarja Vaino ning infotehnoloog ja IT-visionäär Linnar Viik.

Euroopa põhioskuste võrgustik loodi 2010. aastal eesmärgiga soodustada täiskasvanute põhioskustega seotud poliitikate arengut ja edendada koostööd poliitikakujundajate ning -elluviijate vahel. Tänaseks on võrgustikul 92 liikmesorganisatsiooni 41 riigist üle maailma.

Konverentsi korraldab EBSN koostöös Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooniga Andras, Eesti Vabaharidusliidu ning Haridus- ja Teadusministeeriumiga.

Lisainfo:
Konverentsi programm
EBSN koduleht

Veel uudiseid samal teemal

05.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Narva riigigümnaasium saavutas maksimaalse kõrguse

Täna, 5. augustil toodi Narva riigigümnaasiumis alla sarikapärg, sest hoone saavutas maksimaalse kõrguse. Kaasaegses koolihoones aadressil Puškini tn 31 hakkavad 2023. aasta sügisel õppima üle 500 õpilase.

04.08.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina ülikoolidesse sai sisseastumistesti sooritada ka Eestis

Eesti on üks neid riike, kes koostöös Ukraina eksamikeskusega korraldas Ukraina ülikoolidesse sisseastumistesti, et toetada Ukraina noorte haridustee jätkumist. Testid toimusid 25.-29. juulil Tallinna Teeninduskoolis ja Tartu Rakenduslikus Kolledžis. Kokku registreerus bakalaureuseõppe testile 300 õpilast.