Sa oled siin

Tallinnas toimub Euroopa Eripedagoogika Arendamise Agentuuri aastakoosolek

22. september 2004 - 0:00

Aastakoosoleku raames külastavad Eestit 23 erineva riigi haridusministeeriumide ametnikud, kes tegelevad hariduslike erivajaduste laste hariduspoliitika kujundamise ja hariduse korraldamisega. Kohal on ka agentuuri president David Thomas, direktor Jörgen Greve ja Euroopa Komisjoni esindaja Ana Magraner.

Aastakoosolekul arutatakse hariduslike erivajaduste määratlust tänapäeva hariduses, agentuuri projektide (kaasav haridus ja klassitöö, üleminek põhikoolist kutsekooli ja tööellu, varajane sekkumine) tulemuste levitamise võimalusi ning uusi projekte düsleksia ja immigrantlaste õppe alal.

Eraldi kohtumine toimub agentuuri uute liikmes- ja vaatlejariikidega: Eesti, Läti, Leedu, Tsehhi, Poola ja Küprosega. Laupäeval tutvustavad Balti haridusministeeriumide esindajad oma riikide haridussüsteeme. Eesti esindajad on Haridus- ja Teadusministeeriumi hariduslike erivajaduste nõunik Kai Kukk ja järelevalvetalituse peainspektor Ulvi Soomlais

Euroopa Eripedagoogika Arendamise Agentuur on Euroopa Liidu ja liikmesriikide haridusministeeriumide toel tegutsev organisatsioon, mille eesmärk on vahendada hariduslike erivajaduste alast kogemust ning soodustada koostööd.

Käesolevast aastast on Eesti agentuuri täisliige, kuid projektides ning ekspertide vahetuses oleme Põhjamaade Ministrite Nõukogu ning agentuuri toetusel saanud osaleda juba mitu aastat.

 

Lisainformatsioon:

Kai Kukk

hariduslike erivajaduste nõunik

Haridus- ja Teadusministeerium

51 12 502

 

Tarmu Kurm

juhataja

teabekorralduse osakond

Haridus- ja Teadusministeerium

735 0154