Sa oled siin

Tallinnas arutatakse Euroopa vabatahtliku teenistuse tulevikku

3. juuli 2017 - 8:04
Noorte vabatahtlik töö

Täna kogunevad Tallinnas 30 riigi esindajad, et arutada kolmepäevasel konverentsil Euroopa vabatahtliku teenistuse tuleviku üle.

Minister Mailis Repsi sõnul on noorte vabatahtlik tegevus noortevaldkonna üheks nurgakiviks. „Mul on hea meel, et Euroopa Vabatahtliku Teenistuse programmi on Eestis edukalt ellu viidud juba 20 aastat. Konverents pakub võimaluse arutada, kuidas noortel oleks tulevikus senisest veelgi rohkem võimalusi vabatahtliku tegevuse kaudu ühiskonda panustada,“ ütles Mailis Reps.

SA Archimedese noorteagentuuri juht Reet Kost selgitas: „Euroopa vabatahtlik teenistus on ühe EL poolt rahastatava võimalusena pakkunud 20 aasta jooksul nii noortele Euroopas kui väljaspool seda unikaalse rahvusvahelise kogemuse. Selle kaudu on kasvanud nii noorte kui neid vastu võtnud kohaliku kogukonna kultuuriteadlikkus kui noorte konkurentsivõime tööturul. Rohkearvuline osalejate hulk Tallinnas toimuval konverentsil annab kinnitust sellest, et teenistuse tuleviku vastu tuntakse suurt huvi kõikjal Euroopas.“

Tänasest kolmapäevani toimuval Euroopa vabatahtliku teenistuse tulevikukonverentsil arutatakse, milline saab olema teenistuse tulevik ja kuidas mõjutab seda uus Euroopa Solidaarsuskorpuse algatus. Samuti keskendutakse küsimusele, kuidas suurendada vabatahtliku teenistuse rolli ühiskonna sidususe kasvatajana, muuhulgas erineva tausta ja vähemate võimalustega noorte teenistusse kaasamise kaudu.

Konverentsil osaleb üle 150 delegaadi 30 riigist. Lisaks Euroopa Liidu liikmesriikidele on kohal ka Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Jordaania, Maroko, Armeenia ja Venemaa esindajad.

Vabatahtliku tegevuse olevikust, tulevikutrendidest ja oma kogemusest kõnelevad konverentsil teiste hulgas Tallinn Music Weeki korraldaja Helen Sildna ning majandusekspert, ettevõtja ja rahvusvahelise spordivabatahtlike liikumise SCULT juht Ott Pärna. Konverentsil esineb ettekandega ka Londonis elav futuroloog ja kunstnik Adah Parris. Samuti esineb tervituskõnega haridus- ja teadusminister Mailis Reps.

Euroopa vabatahtliku teenistuse tulevikukonverentsi korraldab SA Archimedese noorteagentuur koostöös Saksamaa, Austria ja Prantsusmaa Erasmus+ noorteagentuuridega. Konverents kuulub Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ametlikku programmi.

Konverentsi koduleht

Euroopa vabatahtlik teenistus

Euroopa vabatahtlik teenistus on osa Erasmus+: Euroopa Noored programmist, mida viib Eestis ellu SA Archimedese noorteagentuur. Eesti 18-30-aastastele noortele ja organisatsioonidele on teenistus avatud olnud 2000. aastast. Selle aja jooksul on teenistuses osalenud üle 1100 noore Eestist. Teist sama palju välisriikide noori on panustanud oma aega ja energiat erinevate Eesti haridus, sotsiaaltöö, noorsootöö,  kultuuri ja keskkonnaorganisatsioonide tegevusse. Üle Euroopa on programmi kaudu saanud rahvusvahelise vabatahtliku teenistuse ja kultuurikogemuse üle 100 000 noore.

Lisainfo

Priit Pruul
SA Archimedese noorteagentuur
Tel: 697 9222
E-post: priit.pruul@archimedes.ee

Veel uudiseid samal teemal

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

COVID-19 kriisis kannatanud inimesed saavad võimaluse arendada oskusi tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel

Alates tänasest on töötutel ning COVID-19 puhanguga seotud piirangute või tervisekriisi tõttu kannatada saanud sektorite töötajatel ja ettevõtjatel võimalik osaleda tasuta rahvusvahelistel veebipõhistel kursustel, mida pakub digiõppe platvorm Coursera. Eestist saab võimaluse aasta lõpuni tasuta õppida kuni 50 000 inimest. Kõik huvilised saavad end kursustele registreerida haridusportaali kaudu.

09.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikoolilõpetajad saavad võimaluse sooritada eesti keele kui teise keele B2 taseme eksamit

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks määruse muudatuse, millega luuakse põhikooli lõpetajatele võimalus sooritada eesti keele kui teise keele B1-taseme lõpueksami asemel ka kõrgemal ehk B2-tasemel eksamit. Samuti hakatakse tulevikus kandma Eesti Hariduse Infosüsteemi andmeid ujumise algõpetuse kohta ning enne 2004. aastat nii Eestis kui ka välismaal väljastatud lõpudokumente.