Sa oled siin

Tallinna riigigümnaasiumide juhtideks saavad Raino Liblik, Indrek Lillemägi ja Alo Savi

12. aprill 2021 - 8:36

Tallinna Mustamäe Riigigümnaasiumi direktoriks valiti Raino Liblik, Pelgulinna Riigigümnaasiumi direktoriks Indrek Lillemägi ja Tõnismäe Riigigümnaasiumi direktoriks Alo Savi.

Tallinna Kuristiku Gümnaasiumi direktorina töötav Raino Libliku sõnul toovad riigigümnaasiumid pealinna uusi suurepäraseid valikuid noortele. Emili Kooli praegune juht Indrek Lillemägi näeb kolme gümnaasiumi korraga loomises selliste võimaluste avanemist, mis ühe kooli rajamisel võimalik poleks. Põlva Gümnaasiumi juht Alo Savi asub käivitama juba kolmandat riigigümnaasiumi ja peab väga oluliseks püüdlemist õppijakeskse kooli poole.

„Soovisime leida kolmele Tallinna riigigümnaasiumile ühekorraga direktoreid, et nii koolide loomine kui ka edasine tegevus saaks toimuda koostöiselt,“ ütles Haridus- ja Teadusministeeriumi riigikoolide osakonna juhataja Raivo Trummal ja lisas, et uute juhtide ülesandeks on õppekorralduses kujundada koolideüleseid koostöövorme. 

Konkursil osales kokku 42 kandidaati.

Esimesena alustab tööd Mustamäe Riigigümnaasium – 1. septembril 2022 Akadeemia teel avatavasse kooli on planeeritud 1080 õppekohta. Aasta hiljem lisanduvad 1080 õppekohaga Pelgulinna Riigigümnaasium Kolde puiesteel ja 900 õppekohaga Tõnismäe Riigigümnaasium Endla tänaval. Kõikidele riigigümnaasiumidele ehitab riik nüüdisaegsed koolihooned, mis pakuvad gümnaasiumiõpilaste vajadustele disainitud õppekeskkonda.  

Lisatud on kolme direktori fotod:
Raino Liblik
Indrek Lillemägi
Alo Savi

Veel uudiseid samal teemal

07.05.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Hiiglase laua taga allkirjastati AHHAA teaduskeskuse asutajate uus koostöölepe

Täna allkirjastati Teaduskeskuse AHHAA asutajate ühiste kavatsuste protokoll, millega kolm asutajat - Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu linn ja Tartu  Ülikool - avaldavad oma tahet toetada teaduskeskuse tegevust aastatel 2021-2031. Dokumendile kirjutasid alla haridus- ja teadusminister Liina Kersna, Tartu linnapea Urmas Klaas ja Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser.

04.05.2021|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Liina Kersna: Eesti on valmis suuremaks rolliks ja vastutuseks Euroopa teaduskoostöös

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna ütles Euroopa Liidu raamprogrammi Euroopa Horisont konverentsi avades, et meie teaduse kõrge tase võimaldab Eestil riigina anda oma panuse nii Euroopa kui üleilmses teaduskoostöös ning Eesti võiks senisest julgemalt asuda juhtrolli konsortsiumide moodustamisel ja projektide koordineerimisel.