Sa oled siin

Talendid tuleviku teenistuses

7. jaanuar 2004 - 0:00

Tartu Ülikooli aulas toimuval konverentsil esinevad lisaks välislektoritele Eesti teadlased ja spetsialistid,  teiste hulgas Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Kristjan Haller, kes kõneleb andekate arendamisest Eestis. 9. jaanuaril toimub ka minister Toivo Maimetsa vastuvõtt konverentsi külalistele.

”Konverentsi korraldajate eesmärgiks on osutada tähelepanu vajadusele läheneda teadusandekate laste probleemide lahendamisele kompleksselt - alates identifitseerimisest, õpetajate koolitusest, lapsevanemate nõustamisest kuni spetsiaalsete haridusprogrammideni välja,” ütles TÜ Teaduskooli direktor Viire Sepp.

Esimest korda toimus üleriigiline koolinoorte täppisteaduste olümpiaad 1953/54 õppeaastal. Sellest on tänaseks välja kasvanud pikkade traditsioonidega spetsiaalselt andekate laste avastamiseks ja nende arengu stimuleerimiseks mõeldud haridusprogramm. Olümpiaadide nimistusse on matemaatika, füüsika ja keemia  kõrvale lisandunud teisi valdkondi ja tänases Eestis toimuvad need juba kuueteistkümnes õppeaines. Uuringud kinnitavad, et võimekad õpilased peavad olümpiaade oma ainealase arengu suureks stiimuliks. 

Tarmu Kurm
suhtekorraldustalituse juhataja
Haridus- ja Teadusministeerium
07 350 154