Sa oled siin

Täiskasvanuhariduse foorum aitab kujundada valdkonna tulevikku

26. oktoober 2018 - 9:42

Täna, 26. oktoobril toimub Tallinnas hotellis Nordic Hotel Forum XXII täiskasvanuhariduse foorum, mis lõpetab tänavuse Täiskasvanud õppija nädala. Foorumil arutatut võetakse arvesse haridus- ja teadusstrateegia 2020-2035 loomisel.

"Täna alustame täiskasvanuhariduse väljakutsete ning prioriteetide sõnastamist uude haridusstrateegiasse. Soovime foorumilt olulist panust täiskasvanuhariduse tuleviku kujundamiseks ning jätkame seejärel sarnaseid arutelusid nii riigi tasandil kui ka kõikides maakondades," sõnas ministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak.

Foorumil esinevad lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatele ka Marju Lauristin, Janno Järve, Toomas Kruusimägi ja Eve-Liis Roosmaa. Samuti jagatakse rahvusvahelist tarkust – Sloveenia kogemusi täiskasvanuhariduse reformide elluviimisel tutvustab Ema Perme.

Täiskasvanud õppija nädalal pööratakse tähelepanu õppimise ja enesetäiendamise vajadusele kogu elu jooksul ning tutvustatakse õppimisvõimalusi üle Eesti. Elukestev õpe on viis, kuidas tänapäevases maailmas kiiresti muutuvate elu- ja töötingimustega edukalt hakkama saada, Eestis osaleb elukestvas õppes juba 20% täiskasvanutest.

Foorumi korraldajad on Haridus- ja Teadusministeerium ning ETKA Andras.

Foorumist teeb otseülekande ka Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkond EPALE ja seda saab vaadata siit.

Veel uudiseid samal teemal

22.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Vaatamata viirusohule on koolid õppeaasta algusega hästi hakkama saanud

Möödunud nädalal suhtles Haridus- ja Teadusministeerium enam kui 530 haridusasutusega, et arutada, kuidas on COVID-19 mõjutanud õppeasutuste tööd, saada ülevaade koolides kasutusele võetud ennetusmeetmetest ja uurida, millist toetust ning teavet ministeeriumist oodatakse.

21.09.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Algas üleilmne eesti keele nädal KeelEST

Üleilmne eesti keele nädal KeelEST toob sel aastal eesti keele õppijad ja õpetajad toidu juurde. Eesti Instituut kutsub 21.-27.