Sa oled siin

Täiskasvanuhariduse foorum aitab kujundada valdkonna tulevikku

26. oktoober 2018 - 9:42

Täna, 26. oktoobril toimub Tallinnas hotellis Nordic Hotel Forum XXII täiskasvanuhariduse foorum, mis lõpetab tänavuse Täiskasvanud õppija nädala. Foorumil arutatut võetakse arvesse haridus- ja teadusstrateegia 2020-2035 loomisel.

"Täna alustame täiskasvanuhariduse väljakutsete ning prioriteetide sõnastamist uude haridusstrateegiasse. Soovime foorumilt olulist panust täiskasvanuhariduse tuleviku kujundamiseks ning jätkame seejärel sarnaseid arutelusid nii riigi tasandil kui ka kõikides maakondades," sõnas ministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak.

Foorumil esinevad lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatele ka Marju Lauristin, Janno Järve, Toomas Kruusimägi ja Eve-Liis Roosmaa. Samuti jagatakse rahvusvahelist tarkust – Sloveenia kogemusi täiskasvanuhariduse reformide elluviimisel tutvustab Ema Perme.

Täiskasvanud õppija nädalal pööratakse tähelepanu õppimise ja enesetäiendamise vajadusele kogu elu jooksul ning tutvustatakse õppimisvõimalusi üle Eesti. Elukestev õpe on viis, kuidas tänapäevases maailmas kiiresti muutuvate elu- ja töötingimustega edukalt hakkama saada, Eestis osaleb elukestvas õppes juba 20% täiskasvanutest.

Foorumi korraldajad on Haridus- ja Teadusministeerium ning ETKA Andras.

Foorumist teeb otseülekande ka Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkond EPALE ja seda saab vaadata siit.

Veel uudiseid samal teemal

19.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Pressikutse: kolmapäeval esitletakse riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning parimate praktikate kogumikku

Kolmapäeval, 21. augustil kell 12.00 esitleb haridus- ja teadusminister Mailis Reps Haridus- ja Teadusministeeriumi Tallinna esinduses (Tõnismägi 11) riikliku huvihariduse ja –tegevuse lisatoetuse tulemusi ning noortevaldkonna parimate praktikate kogumikku.

17.08.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti e-riigi lahutamatuks osaks olevad koolide IT-taristud viiakse uuele tasemele

Aastaks 2022. saavad kõik Eesti üldharidus- ja kutsekoolide IT-taristud renoveeritud. Koolide sisevõrkude uuele tasemele viimist toetatakse 8,27 miljoni euro eest.