Sa oled siin

Täiskasvanuhariduse foorum aitab kujundada valdkonna tulevikku

26. oktoober 2018 - 9:42

Täna, 26. oktoobril toimub Tallinnas hotellis Nordic Hotel Forum XXII täiskasvanuhariduse foorum, mis lõpetab tänavuse Täiskasvanud õppija nädala. Foorumil arutatut võetakse arvesse haridus- ja teadusstrateegia 2020-2035 loomisel.

"Täna alustame täiskasvanuhariduse väljakutsete ning prioriteetide sõnastamist uude haridusstrateegiasse. Soovime foorumilt olulist panust täiskasvanuhariduse tuleviku kujundamiseks ning jätkame seejärel sarnaseid arutelusid nii riigi tasandil kui ka kõikides maakondades," sõnas ministeeriumi täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak.

Foorumil esinevad lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi esindajatele ka Marju Lauristin, Janno Järve, Toomas Kruusimägi ja Eve-Liis Roosmaa. Samuti jagatakse rahvusvahelist tarkust – Sloveenia kogemusi täiskasvanuhariduse reformide elluviimisel tutvustab Ema Perme.

Täiskasvanud õppija nädalal pööratakse tähelepanu õppimise ja enesetäiendamise vajadusele kogu elu jooksul ning tutvustatakse õppimisvõimalusi üle Eesti. Elukestev õpe on viis, kuidas tänapäevases maailmas kiiresti muutuvate elu- ja töötingimustega edukalt hakkama saada, Eestis osaleb elukestvas õppes juba 20% täiskasvanutest.

Foorumi korraldajad on Haridus- ja Teadusministeerium ning ETKA Andras.

Foorumist teeb otseülekande ka Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkond EPALE ja seda saab vaadata siit.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.