Sa oled siin

Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustatakse aasta õppijat, koolitajat ning õpitegu

7. oktoober 2021 - 7:47

8. oktoobril tunnustab Haridus- ja Teaduministeerium koostöös ETKA Andrasega täiskasvanud õppijaid, koolitajaid ja õpitegusid. Tunnustamise eesmärgiks on väärtustada õppimist ja õpetamist nii avalikus, era- kui ka kolmandas sektoris.

Täiskasvanuhariduse tunnustamise konkurss ja täiskasvanud õppija nädal leiavad sel aastal aset 24. korda. Aasta õppija tiitlile esitati kevadel kokku 135, aasta koolitaja tiitlile 71 ja aasta õpiteo kategoorias 58 kandidaati.

Suvel valisid maakondlikud komisjonid välja nominendid. Seejärel moodustas Andras koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga komisjoni, kuhu kuulusid täiskasvanuharidusega seotud organisatsioonide esindajad ning teised osapooled. Üheskoos valiti välja kõikide kategooriate võitjad.

Riikliku ja maakonna tasandi laureaadid saavad teist aastat järjest stiliseeritud rukkilille kujutisega märgised. Need sümboliseerivad täiskasvanuhariduse kõige olulisemat tulemust: õppija uusi väljakutseid ja tema ees avanevat maailma.

Ülekannet täiskasvanud õppija tunnustamisüritusest saab jälgida 8. oktoobril kell 12.00 Postimehe veebi vahendusel. Päevajuht on laulja Tanel Padar, kes on olnud täiskasvanuhariduse eestkõneleja ning õppija-eeskuju kõigile kahtlejatele, kes kunagi õpitee pooleli jätnud. Muusikalisi vahepalasid pakuvad Valter Soosalu harpejiil ning Jakko Maltis puutetundlikul LED-valgusega sämpelpillil.

Täiskasvanud õppija nädalat korraldavad Haridus- ja Teadusministeerium ning ETKA Andras Euroopa Sotsiaalfondi toel. Rohkem infot aasta õppijate, õpitegude ja koolitajate kohta ETKA Andrase kodulehelt

Lisainfo:
Kertu Eensaar
ETKA Andras
kertu@andras.ee
5299 576

Veel uudiseid samal teemal

05.07.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Liina Kersna koolilõpetajatele: sõnastage oma õppetunnid, keskenduge heale, koguge inspiratsiooni ja jääge iseendaks

Haridus- ja teadusminister Liina Kersna tunnustas täna koos Vabariigi President Alar Karisega Kadrioru roosiaias toimunud vastuvõtul silmapaistvaid koolilõpetajaid. Oma kõnes soovitas minister lõpetajatel sõnastada oma õppetunnid, koguda inspiratsiooni, keskenduda heale ja jääda iseendaks.

01.07.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina sõjapõgenikele mõeldud Vabaduse Kooli on sisseastumisavalduse esitanud ligi 400 Ukraina noort

Esimese kuu aja jooksul on Vabaduse Kooli õppima asumiseks esitanud avalduse pea 400 Ukraina noort. Juulikuus jätkub avalduste vastuvõtt ning vestlused gümnaasiumiastmesse suunduvate noortega.