Sa oled siin

Täiskasvanud õppija nädala lõpetab täiskasvanuhariduse foorum

26. oktoober 2017 - 8:25
Tartu Ülikooli õpetajahariduse professor Äli Leijen


Neljapäeval, 26. oktoobril toimub Tallinnas hotellis Euroopa täiskasvanuhariduse foorum, mille fookuses on erinevatest põlvkondadest õppijad. Täiskasvanud õppija nädala kulminatsiooniüritusel otsivad personalijuhid ja koolitajad lahendusi tänastele täiskasvanuhariduse väljakutsetele.

„Täiskasvanuharidus on üha kiirenevate tehnoloogiliste muutuste ja ühiskonna vananemise tõttu järjest olulisem ning vajab seniste rõhuasetuste ümberhindamist,“ tutvustas foorumi eesmärke koordinaator Monica Marfeldt.

Täiskasvanuhariduse kasvavat rolli on mõistnud ka Eesti tööandjad ja töötajad. Kui 2010. aastal tegeles töötajate koolitamisega ligi 65% ettevõtetest, siis praeguseks on see jõudnud 90% lähedale. Samuti on märkimisväärselt kasvanud koolitustele tehtavate kulude suurus. Viimase seitsme aasta jooksul on ettevõtete kulud töötaja koolitamise kohta peaaegu kahekordistunud. Täienduskoolitused hõlmavad üha suuremat osa töötajaskonnast.

Foorumi peaesinejateks on oma valdkonna tipud: täiskasvanuhariduse seotusest kaasaegse õpikäsitusega räägib Tartu Ülikooli õpetajahariduse professor Äli Leijen, erinevate põlvkondade koolitamise edulugu tutvustab Elisa Eesti AS näitel personalijuht Kaija Teemägi. Paneeldiskussioonis jagavad kogemusi ja teadmisi: Marika Kaasik, Tiina Tambaum, Kairi Pauskar, Jelena Lohmatova ja Elmo Puidet.

Foorumil otsitakse vastuseid aktuaalsetele haridusküsimustele ning proovitakse leida lahendusi elukestva õppe ja täiskasvanuhariduse probleemidele. Ühtlasi arutatakse, kuidas saab koolitaja kiiresti arenevas ühiskonnas täita erinevatest põlvkondadest õppijate ootusi – milliseid metoodikaid selleks kasutada ning kuidas uusi lähenemisi rakendada. 

Päevast teeb otseülekande Euroopa Täiskasvanuhariduse veebikeskkond EPALE ja seda saab vaadata eesti keeles siit
ja inglise keeles siit.

Täiskasvanuhariduse foorumit korraldavad alates 1997. aastast Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsiooni Andras ning Haridus- ja Teadusministeerium. Käesoleva foorum toimub koostöös JCI Toomemäe Ettevõtlike Noorte Kojaga.

Rohkem infot foorumi kohta siin.

Lisainfo:
foorumi projektijuht Egle Rääsk
5343 9526
egle.raask@jci.ee

Veel uudiseid samal teemal

03.08.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Haridus- ja Noorteamet alustab tööd

Täna alustab tööd SA Innove, SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse ning Eesti Noorsootöö Keskuse teenuste põhjal loodud Haridus- ja Noorteamet.

31.07.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kriisitoetus „Terve Eesti suvi“ jõuab lühilaagrite ja -malevate kaudu 24 000 nooreni

Juuli alguseni said  lühilaagrite- ja malevate korraldajad taotleda kriisitoetust „Terve Eesti suvi“, võimaldamaks suuremale hulgale noortele suve aktiivset sisustamist.