Sa oled siin

Tähelepanu tuleb pöörata eesti keele kvaliteetsele õpetamisele

11. juuli 2014 - 9:01
Eesti keele õpetamise tase on kooliti väga erinev ja seetõttu tuleb rohkem tähelepanu pöörata hoopis eesti keele kvaliteetsele õpetamisele põhikoolis, tõdes eile Haridus- ja Teadusministeeriumis kogunenud töörühm, mis analüüsib osalisele eestikeelsele aineõppele üleminekut vene õppekeelega gümnaasiumides.
 
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul väärivad noored põhikoolis väga head eesti keele õpet ning tugevaid õpetajaid. "Põhikoolist saadud tugev keeleoskus on vajalik nii gümnaasiumis kui ka hiljem elus hakkama saamiseks ning seetõttu tuleb selle kvaliteeti selgelt tõsta," rõhutas minister.
 
Sel aastal lõpetasid esimesed gümnasistid, kes on kolme aastaga läbinud 60 protsenti õppemahust eesti keeles. Vastavalt valitsuse kokkuleppele analüüsib töörühm, kuidas gümnaasiumiastmes läbiviidud reform on mõjutanud õpitulemusi ja üldist õhkkonda koolis. 
 
Töörühm külastas mai ja juuni jooksul 13 vene õppekeelega gümnaasiumi üle Eesti. Töörühma eesmärk on analüüsida olukorda eestikeelsele õppele üleminekul senistes vene õppekeelega gümnaasiumides, eestikeelsele õppele ülemineku tulemusi ja mitte-eesti õppekeelega koolide õpetajakoolituse tulemuslikkust ning välja töötada meetodid, kuidas jätkata gümnaasiumide üleminekut osaliselt eestikeelsele õppele.

Veel uudiseid samal teemal

01.12.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Selgusid tänavused parimad õpilasleiutajad

Täna autasustati Tallinnas PROTO avastustehases õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid. Riiklikud preemiad üle andnud haridus- ja teadusminister Jaak Aab tunnustas 35 õpilasleiutajat, kelle mõttelennu ja kätetöö tulemusena valmis 26 põnevat leiutist.

01.12.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Aab: õpilasleiutajad pakuvad lahendusi ka koroonakriisiga toimetulekuks

Haridus- ja teadusminister Jaak Aab tunnustas täna õpilasleiutajate riikliku konkursi parimaid ning ütles, et konkursitöödest paistab selgelt noorte soov muuta elu paremaks.