Sa oled siin

Tähelepanu tuleb pöörata eesti keele kvaliteetsele õpetamisele

11. juuli 2014 - 9:01
Eesti keele õpetamise tase on kooliti väga erinev ja seetõttu tuleb rohkem tähelepanu pöörata hoopis eesti keele kvaliteetsele õpetamisele põhikoolis, tõdes eile Haridus- ja Teadusministeeriumis kogunenud töörühm, mis analüüsib osalisele eestikeelsele aineõppele üleminekut vene õppekeelega gümnaasiumides.
 
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul väärivad noored põhikoolis väga head eesti keele õpet ning tugevaid õpetajaid. "Põhikoolist saadud tugev keeleoskus on vajalik nii gümnaasiumis kui ka hiljem elus hakkama saamiseks ning seetõttu tuleb selle kvaliteeti selgelt tõsta," rõhutas minister.
 
Sel aastal lõpetasid esimesed gümnasistid, kes on kolme aastaga läbinud 60 protsenti õppemahust eesti keeles. Vastavalt valitsuse kokkuleppele analüüsib töörühm, kuidas gümnaasiumiastmes läbiviidud reform on mõjutanud õpitulemusi ja üldist õhkkonda koolis. 
 
Töörühm külastas mai ja juuni jooksul 13 vene õppekeelega gümnaasiumi üle Eesti. Töörühma eesmärk on analüüsida olukorda eestikeelsele õppele üleminekul senistes vene õppekeelega gümnaasiumides, eestikeelsele õppele ülemineku tulemusi ja mitte-eesti õppekeelega koolide õpetajakoolituse tulemuslikkust ning välja töötada meetodid, kuidas jätkata gümnaasiumide üleminekut osaliselt eestikeelsele õppele.

Veel uudiseid samal teemal

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Infokiri: haridusvaldkonda puudutavad piirangud alates 1. juunist

Vastavalt valitsuse otsusele leevenevad 1. juunist piirangud haridusasutuste tegevusele. Piirangute leevendused puudutavad üldhariduskoole, kutseõppeasutusi ja kõrgkoole. Samuti täienduskoolitusasutuste, huvikoolide, huvitegevuse pakkujate ning avatud noortekeskuste tegevuse korraldamist.

29.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Kevadise riigieksamite perioodi avab eesti keele riigieksam

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6264  gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Esmaspäeval toimub eesti keele teise keelena eksam, kuhu on end kirja pannud 1860 eksamitegijat. Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Eksaminandid teevad matemaatika ja eesti keele või eesti keele teise keelena riigieksami.