Sa oled siin

Tähelepanu tuleb pöörata eesti keele kvaliteetsele õpetamisele

11. juuli 2014 - 9:01
Eesti keele õpetamise tase on kooliti väga erinev ja seetõttu tuleb rohkem tähelepanu pöörata hoopis eesti keele kvaliteetsele õpetamisele põhikoolis, tõdes eile Haridus- ja Teadusministeeriumis kogunenud töörühm, mis analüüsib osalisele eestikeelsele aineõppele üleminekut vene õppekeelega gümnaasiumides.
 
Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul väärivad noored põhikoolis väga head eesti keele õpet ning tugevaid õpetajaid. "Põhikoolist saadud tugev keeleoskus on vajalik nii gümnaasiumis kui ka hiljem elus hakkama saamiseks ning seetõttu tuleb selle kvaliteeti selgelt tõsta," rõhutas minister.
 
Sel aastal lõpetasid esimesed gümnasistid, kes on kolme aastaga läbinud 60 protsenti õppemahust eesti keeles. Vastavalt valitsuse kokkuleppele analüüsib töörühm, kuidas gümnaasiumiastmes läbiviidud reform on mõjutanud õpitulemusi ja üldist õhkkonda koolis. 
 
Töörühm külastas mai ja juuni jooksul 13 vene õppekeelega gümnaasiumi üle Eesti. Töörühma eesmärk on analüüsida olukorda eestikeelsele õppele üleminekul senistes vene õppekeelega gümnaasiumides, eestikeelsele õppele ülemineku tulemusi ja mitte-eesti õppekeelega koolide õpetajakoolituse tulemuslikkust ning välja töötada meetodid, kuidas jätkata gümnaasiumide üleminekut osaliselt eestikeelsele õppele.

Veel uudiseid samal teemal

12.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Ministeerium asub seniste hallatavate asutuste baasil ette valmistama haridus- ja noortevaldkonna ühendameti loomist

Täna, 12. novembril kogunenud Haridus- ja Teadusministeeriumi haldusala asutuste konsolideerimise töörühm eesotsas kantsler Mart Laidmetsaga tutvus rakendusuuringute keskuse CentARi pakutud kolme soovitusliku stsenaariumiga ministeeriumi haldusala asutuste ümberkorraldamiseks. Juhtrühm nõustus CentARi analüütikute eelistatud variandiga, mille kohaselt võiksid tulevikus tegutseda noorte ja hariduse valdkonna asutused koos.

08.11.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Kõrghariduse diplomite tunnustamine Balti ja Beneluxi riikide vahel muutub lihtsamaks

Täna, 8. novembril allkirjastati Brüsselis Baltimaade ja Beneluxi riikide vahel kavatsuste deklaratsioon kõrghariduse kvalifikatsioonide vastastikuseks automaatseks tunnustamiseks. Tulevikus lihtsustab see oluliselt Belgias, Hollandis või Luksemburgis omandatud kõrgharidusega inimestel edasiõppimist või tööle asumist Eestis ning vastupidi.