Sa oled siin

Tabavaid eestikeelseid ettevõttenimesid saab esitada konkursile kuni 15. septembrini

30. august 2019 - 10:16

Käimas on ettevõttenime võistlus „Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi 2019”, kus saavad osaleda tegutsevad ja Eestis registreeritud ettevõtted. Kandidaate võib esitada igaüks kuni 15. septembrini SIIN

Haridus- ja Teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner märkis, et võistluse eesmärk on juhtida ettevõtjate ja avalikkuse tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele ning väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid. „Auhinna ja tunnustuse saab Eesti ettevõtja, kelle äri- või ettevõttenimi on eestikeelne, kõlalt ja kirjapildilt eestipärane ning kujundlik,“ lisas Kärtner.

Kandidaate hinnatakse viies kategoorias: tootmisettevõte; teenindusettevõte (sh kaubandus, toitlustus, majutus); vabaühendus; haridus- ja kultuuriasutus (huvikoolid, raamatukogud, rahvamajad jms); aasta uustulnuk (registreeritud võistluse tähtajale eelneva aasta jooksul).

Konkurss toimub neljandat aastat, tulemused tehakse teatavaks oktoobri alguses.

Nimevõistluse korraldab Emakeele Selts koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Eesti Keelenõukoguga.

Veel uudiseid samal teemal

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Omavalitsuste üldhariduskoolide pidamiseks antav toetus suurenes 12 miljoni võrra, ulatudes 354 miljoni euroni

Valitsuses täna kinnitatud korraldusega jagatakse omavalitsuste vahel 354 miljonit eurot haridustoetust. Sellest 285 miljonit eurot on õpetajate palgatoetus, mis kasvatab õpetajate miinimumpalga 1315 euroni ja loob võimaluse maksta õpetajatele keskmist brutokuupalka 1540 eurot.

23.01.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Eesti hariduse edulugu pälvis maailma olulisimal haridusfoorumil suurt tähelepanu

Äsja Londonis lõppenud maailma tunnustatuimal haridusfoorumil Education World Forum osalenud minister Mailis Repsi sõnul tõusis Eesti hariduse edulugu foorumi peamiseks ja läbivaks teemaks.