Sa oled siin

Silmapaistev ettevõtlusõpe tõi Tallinna 21. Koolile Euroopa tunnustuse

17. november 2017 - 8:31
Aasta ettevõtliku kooli auhinna võtsid vastu Tallinna 21. Kooli vilistlane Ander Hindremäe (vasakult), arendusjuht Juta Hirv, direktor Meelis Kond, ettevõtlusõpetaja ja JA Eesti direktor Epp Vodja ja 5. klasside ettevõtlusõpetaja Elbe Metsatalu

Rahvusvahelisel ettevõtlusõppe konverentsil Tallinnas tunnustati viieteistkümne riigi parimaid ettevõtlusõpet pakkuvaid koole, Eestis pälvis aasta ettevõtliku kooli tiitli Tallinna 21. Kool.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles konverentsi avades, et ettevõtlusõpe ja õpilasfirmade programm on Eesti koolides endale kindla koha leidnud. “Ettevõtlusõpet pakub oma õpilastele üha enam koole ja õppurite kasvav huvi teeb rõõmu. Ministeeriumi algatatud ettevõtlusõppe programmis oleme seadnud sihiks luua ettevõtlusõppe läbimise võimaluse kõigile õppuritele nii üldhariduskoolides, kutsekoolides kui kõrgkoolides,” ütles minister Reps. “Igast inimesest ei pea saama ega saagi ettevõtjat, kuid ettevõtluse alased teadmised ja oskused koos ettevõtliku hoiakuga aitavad igaühte elus edasi.”

Aasta ettevõtliku kooli tiitli pälvis kokku 15 õppeasutust 15 riigist. Euroopa ettevõtlusõppe projekti eestvedaja Junior Achievement Euroopa tunnustab ettevõtlikke koole kolmandat aastat. Parimate väljaselgitamisel võetakse arvesse erinevaid aspekte, näiteks ettevõtjate ja kogukonna kaasatust, õpetajate ettevalmistust, kooli strateegiat ettevõtlusõppe edendamisel jne.

Eesti ettevõtlikumaks kooliks valitud Tallinna 21. Kool on pakkunud ettevõtlusõpet Junior Achievementi programmide järgi alates 1998. aastast. Selle aja jooksul on tegutsenud koolis üle 80 õpilasfirma. Kool on ettevõtlusõpet süstmaatiliselt arendanud, praegu osalevad ettevõtlusõppes rohkem kui pooled gümnasistid ning õppe läbiviimisse on kaasatud arvukalt ettevõtjaid, mentoreid ja lapsevanemaid.

Konverentsil tutvustati ka Euroopa ettevõtlusõppe projekti ICEE käigus läbiviidud uuringut. Rahvusvahelise uuringu tulemused näitavad, et ettevõtlusõpe on ülioluline, kuid noorte teadmisele ja valikutele mõju avaldamiseks on vaja, et õpilased tegeleksid sellega vähemalt sada tundi. Uuring viidi läbi viies riigis, Eestist osalesid Tallinna 21. Kool, Võru Gümnaasium, Kuressaare Ametikool ja Ida-Virumaa Kutsehariduskeskus.

Ettevõtlusõppe konverents toimub Tallinnas 16.-17. novembril Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise egiidi all ning selle korraldab Junior Achievement Eesti koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konverentsil osaleb rohkem kui sada valdkonna eksperti, poliitikakujundajat, ametnikku ja ettevõtjat erinevatest Euroopa riikidest.

PILT Aasta ettevõtliku kooli auhinna võtsid vastu Tallinna 21. Kooli vilistlane Ander Hindremäe (vasakult), arendusjuht Juta Hirv, direktor Meelis Kond, ettevõtlusõpetaja ja JA Eesti direktor Epp Vodja ja 5. klasside ettevõtlusõpetaja Elbe Metsatalu

Taustainfo

  • Euroopa ettevõtlusõppe projekt algas 2015. aastal ning sellesse on kaasatud viis riiki - Eesti, Soome, Itaalia, Läti ja Belgia, lisaks teadusinstituudid Norrast, Taanist ja Horvaatiast. Projekti juhib Junior Achievement Euroopa ning seda rahastatakse Erasmus+ programmist.
  • Eestis on Junior Achievementi eestvedamisel arendantud ettevõtlusõpet ja õpilasfirmasid 25 aastat.
  • 2015. aastal algatas Haridus- ja Teadusministeerium ettevõtlusõppe programmi, et edendada ettevõtlusõpet süsteemselt kõikidel haridustasemetel. Lähem info: ettevõtlusõpe.ee.

Veel uudiseid samal teemal

01.07.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Ukraina sõjapõgenikele mõeldud Vabaduse Kooli on sisseastumisavalduse esitanud ligi 400 Ukraina noort

Esimese kuu aja jooksul on Vabaduse Kooli õppima asumiseks esitanud avalduse pea 400 Ukraina noort. Juulikuus jätkub avalduste vastuvõtt ning vestlused gümnaasiumiastmesse suunduvate noortega.

30.06.2022|Haridus- ja Teadusministeerium

Pelgulinna riigigümnaasium sai nurgakivi

Täna, 30. juunil sai nurgakivi Tallinnasse Kolde puiesteele loodav Pelgulinna riigigümnaasium, kus hakkab õppima üle tuhande gümnasisti.