Sa oled siin

Selguvad üliõpilaste teadustööde riikliku konkursi parimad

12. detsember 2005 - 0:00

Konkursi auhinnafond on 225 000 krooni ning preemiaid jagatakse viies valdkondlikus ja kolmes tasemekategoorias.

Ürituse avab sõnavõtuga haridus- ja teadusminister Mailis Reps. Konkursikomisjoni esimees Risto Tammelo teeb kokkuvõtte konkursile esitatud töödest. Esitletakse paremaid teadustöid.

Tänavu laekus konkursile 265 tööd kokku kahekümne ühest üli- ja kõrgkoolist, neist 172 bakalaureuse-, 77 magistri- ja 16 doktoriõppe kategoorias.

Konkursile laekunud töid hinnati kolmes tasemekategoorias – rakenduskõrgharidusõppe ja bakalaureuseõppe üliõpilaste, magistriõppe üliõpilaste ja doktoriõppe üliõpilaste teadustööd ja viies valdkondlikus kategoorias: matemaatika, astronoomia, füüsika, keemia; bioloogia, keskkonna- ja arstiteadused; inseneri-, majandus- ja põllumajandusteadused; sotsiaalteadused ning humanitaarteadused.

Üliõpilaste teadustööde riiklik konkurss on toimunud juba aastaid, aga erinevates tasemekategooriates hinnati töid sel aastal esmakordselt, samuti on võrreldes eelmiste aastatega ümber struktureeritud valdkonnad.

Konkursitöid hindas 13-liikmeline komisjon, kõik tööd vaadati üle ka sõltumatu  retsensendi poolt.

Konkursi pidulikule lõpetamisele on oodatud osalenud üliõpilased ja nende juhendajad, samuti ajakirjanikud ja kõik teised huvilised.

Lisainfo:

Margus Harak
Teadus- ja Haridusministeeriumi teadusosakonna peaekspert
Margus.harak@hm.ee
7350 214

Terje Tuisk
Sihtasutus Archimedes
terje@archimedes.ee
7300 333

Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi teabekorralduse osakonna konsultant
7350 155