Sa oled siin

Selgusid Kristjan Jaagu stipendiaadid

23. detsember 2004 - 0:00

Kuni 1. detsembrini võeti vastu taotlusi välislähetuste kategoorias. Sellega toetatakse lühiajalisi, kuni 21-päevaseid õppetööga seotud välisreise, näiteks konverentsidel ja täienduskursustel osalemine, raamatukogus töötamine, laboratooriumi kasutamine, oma loengu arendamine, töö kraaditöö juhendajaga jms.

Rahuldati kahekümne ühe doktorandi, üheksa magistrandi ja üheksa õppejõu taotlused. Välislähetuste sihtriike on kokku 19, peamised neist on Saksamaa ja USA, kuhu sõidab viis stipendiaati, samuti Soome ja Hispaania, kuhu sõidab neli stipendiaati. Teised sihtriigid on Leedu, Poola, Venemaa, Rootsi, Norra, Austria, Shveits, Holland, Itaalia, Prantsusmaa, Portugal, Suurbritannia, Kanada, Hiina ja Tai.

Kokku laekus 92 taotlust, neist 56 Tartu Ülikoolist. Eesti Kunstiakadeemiast tuli 14, Tallinna Tehnikaülikoolist 8, Eesti Põllumajandusülikoolist 5 ja Tallinna Pedagoogikaülikoolist 4 taotlust. Taotlejate hulgas oli 38 doktoranti, 31 magistranti ja 23 õppejõudu.

Taotlusi hindas ekspertkomisjon koosseisus: Olav Aarna (akadeemik, Riigikogu kultuurikomisjoni esimees), Heli Aru (Haridus- ja Teadusministeeriumi hariduspoliitika nõunik), Peeter Kreitzberg (Riigikogu aseesimees), Renaldo Mändmets (Rahandusministeeriumi asekantsler), Indrek Raudne (Riigikogu liige), Rait Toompere (komisjoni esimees, SA Archimedes juhatuse liige), Peeter Tulviste (akadeemik, Riigikogu liige).

Hindamisel pidas ekspertkomisjon silmas eelkõige taotleja motiveeritust ning välislähetuse seotust taotleja teadusliku tööga.

Kristjan Jaagu riiklik stipendiumiprogramm algatati Haridus- ja Teadusministeeriumi ning SA Archimedes koostöös 2003. aastal. Toetusi jagatakse välja kolmes kategoorias: tasemeõpe, osaline õpe välismaal ja välislähetused.

Järgmise stipendiumitaotluste vooru tähtaeg on 2005. aasta 1. märts. Täpsemat teavet saab internetiaadressil www.archimedes.ee/kristjanjaak/.

Lisainfo:

Katrin Kiisler
SA Archimedes Akadeemiliste mobiilsustoetuste keskuse juhataja
7 300 325

Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi Teabekorralduse osakonna konsultant
7 350 155