Sa oled siin

Selgusid Eesti parimad noorfilosoofid

6. aprill 2005 - 0:00

Kõigi osaülesannete kokkuvõttes osutusid parimateks ja pälvisid õiguse Eesti esindamiseks rahvusvahelisel olümpiaadil Tallinna Prantsuse Lütseumi abiturient Kaarel Vaidla ja sama kooli 11. klassi õpilane Vaiko Veikat. Kolmanda koha saavutas Kuressaare Gümnaasiumi 10. klassi õpilane Martin Palm.
 
Olümpiaadi üks eesmärke oli välja selgitada need kaks õpilast, kes esindavad Eestit 19.-23. mail Poolas toimuval rahvusvahelisel filosoofiaolümpiaadil. Seetõttu tuli  lõppvoorus lisaks loogikatesti sooritamisele kirjutada inglisekeelne essee ning seda esitleda. Olümpiaadi teisel päeval toimus ka väitlusvoor. Lõppvooru esseede teemadeks oli žürii välja valinud J. S. Milli, R. Descartesi ja  B. Pascali mõtteterad.
 
1.-4. aprillil Tartu Ülikoolis toimunud olümpiaadi lõppvoorust oli kutsutud osa võtma kümme parimat eelvoorus essee kirjutanud õpilast.

Filosoofia ei kuulu üldhariduskoolide riiklikku õppekavasse ja seda õpetatakse valikainena vaid mõnekümnes koolis. Olümpiaadi lõppvoorus osalejate hulgas oli veel õpilasi Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumist, Pärnu Ühisgümnaasiumist, Rakvere, Vinni-Pajusti ja Tamsalu gümnaasiumist ning Tallinna Reaalkoolist.

Olümpiaadi korraldamist ja Eesti õpilaste osalemist rahvusvahelisel olümpiaadil finantseerib Haridus- ja Teadusministeerium.
 
Lisainfo:
Leo Luks
55 91 4502

Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi teabekorralduse osakonna konsultant
7350 155