Sa oled siin

Selgus Riia Eesti Keskkooli eesti keele õpetaja

20. juuni 2005 - 0:00

Konkursi Riia Eesti Keskkooli eesti keele õpetaja ametikohale võitis Tartu Kutsehariduskeskuse metoodik Sirje Priks.

Läti eesti seltsi algatusel 1989. aastal taasavatud eesti keele süvaõppega Riia eesti koolis õpivad eesti-läti segaperekonnast pärit lapsed, eestlased, kelle vanemad on Eestist ajutiselt Riiga tööle tulnud ja lätlased, kes tunnevad huvi eesti keele ja kultuuri vastu.

Algklassides toimub õpetus kahes keeles. Eesti keelt on igas klassis neli õppetundi nädalas, eranditeks on 4. ja 10. klass, kus eesti keele tunde on nädalas vastavalt viis ja kolm. Õppeained, kus teadmiste omandamist toetavad praktilised tegevused, näiteks joonistamine, käsitöö ja kodundus, toimuvad samuti eesti keeles. Alates 5. klassist toimub õppetöö valdavalt läti keeles, samas on ajaloo ja geograafia õppekava täiendatud Eestit puudutavate teemadega. Tegutseb laste- ja mudilaskoor, kohustusliku ainena on algkooli astmes eesti rahvatants. Traditsiooniliselt tähistatakse koolis Eesti tähtpäevi. Iga õppeaasta lõpeb ekskursiooniga Eestisse.

Haridus- ja Teadusministeeriumi lähetatud eesti keele õpetaja on ametis ka Venemaal Ülem-Suetuki Põhikoolis ja Petseri II Keskkoolis ning Ukrainas Krimmis Aleksandrovka Keskkoolis.

Lisainfo:

Anneli Roose
Haridus- ja Teadusministeeriumi keeletalituse peaekspert
7350 225

Aire Koik
Haridus- ja Teadusministeeriumi teabekorralduse osakonna konsultant
7350 155