Sa oled siin

Saue vald ning Haridus- ja Teadusministeerium allkirjastasid kokkuleppe riigigümnaasiumi rajamiseks

12. juuni 2018 - 14:11

Täna allkirjastasid haridus- ja teadusminister Mailis Reps ja Saue vallavanem Andres Laisk kokkuleppe riigigümnaasiumi rajamiseks Saue valda Laagri alevikku. Lepingu kohaselt alustab 540 õppekohaga riigigümnaasium õppetööd hiljemalt 1. septembril 2022. aastal. Uue kooli nimeks saab Laagri Gümnaasium.

Koolihoone kerkib Laagri aleviku Kooli tänav 1 kinnistule. Samale kinnistule rajab Saue vald ka spordihoone. Riigigümnaasiumi ja spordihoone projekteerimisel ja ehitamisel teevad vald ja ministeerium koostööd.

„Riigigümnaasiumi rajamisega Saue valda parandame oluliselt selle piirkonna koolivõrku ning ühtlasi väärtustame elu suurlinna äärealadel,“ rõõmustas Haridus- ja teadusminister Mailis Reps. „Koostöö vallaga on olnud meeldiv ja tulemuslik. Täna, kooliaasta viimasel päeval kinnitasime veel kord, et tulevastel gümnasistidel saavad olema mugavad ja kaasaegsed õppetingimused,“ lisas minister.

Saue vallavanema Andres Laiski sõnul oli tänane allkirjastamine kinnitus sellele, et viie aasta jooksul on aetud õiget asja. „Laagrisse rajatav gümnaasium saab olema suurepärane hüppelaud meie kaheksa põhikooli õpilastele teel kõrgkooli.  Aga sama oluline on minu jaoks see, et tegemist on laiema piirkonna kooliga, mis hakkab uusi ja avaramaid võimalusi haridusteel pakkuma kõigile lääne-Harjumaa noortele,“ ütles Laisk. „Olen alati olnud nn lahusgümnaasiumite kontseptsiooni suur pooldaja ja mul on hea meel, et just Saue vallas leiab heas koostöös ministeeriumiga koha üks sellistest haridusmajadest“.

Saue riigigümnaasium on 20. riigigümnaasium Eestis ning kolmas Harjumaal. Vallas tegutseb seitse põhikooli ja üks keskkool. Õpilasi on kokku 2522, sh põhikooli õpilasi 2408, gümnaasiumi statsionaarse õppe õpilasi 114. Gümnaasiumihoone rajamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ning riigieelarvelistest vahenditest.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

27.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Mailis Reps: kooliaasta algab 1. septembril

Minister Mailis Repsi pöördumine haridusasutuste poole seoses kooliaasta algusega

26.05.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektorina jätkab Enno Lend

Tallinna Tehnikakõrgkooli rektori valimiseks kogunes täna valimiskogu, kes otsustas teha haridus- ja teadusministrile ettepaneku sõlmida tööleping Enno Lendiga, kes on juhtinud seda kooli viimased kümme aastat.