Sa oled siin

Saaremaa riigigümnaasiumi juhiks saab Ivo Visak

23. märts 2020 - 14:44

Konkursikomisjoni otsuse kohaselt saab järgmisel aastal avatava Saaremaa riigigümnaasiumi direktoriks Ivo Visak.

Varasemalt on Ivo töötanud Tallinna Laagna Gümnaasiumis graafilise disaini, filosoofia ja ühiskonnaõpetuse õpetajana ning Tallinna 37. Keskkoolis graafilise disaini, väitluse, ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetajana ning Eesti Noorteühenduste Liidu juhatuse esimehena. Hetkel töötab disainiagentuuris Velvet produtsendina. Lisaks osales Ivo programmis Noored Kooli ja on pälvinud tiitli Aasta Noorsootöötaja 2017. Noorsootöös on Ivo seisnud alati selle eest, et noori nähakse tõsiseltvõetavate ja hääleõiguslike kodanikena.

Konkursikomisjon oli oma otsuses üksmeelne. Ivo Visak paistis silma konkreetse ja hea argumenteerimisoskusega, noorusliku ja uuendusmeelse lähenemisviisiga. Tema visioon enda juhitavast koolist on värske ja julge, sisaldades põhjalikult läbimõeldud ning probleemõppest lähtuvat õppekorraldust.

Ivo sõnul on koolijuhi roll pakkuda õpetajatele ja õpilastele parimat töökeskkonda, mis on hariv, kaasaegne ja mis kõige olulisem – mõnus õpetajale, sest siis on ka õpilastel hea olla.

Ivo Visak alustab tööd 1.maist 2020. a.

Saarema Gümnaasiumi direktori ametikohale kandideeris 16 kandidaati. Komisjoni kuulusid lisaks Haridus- ja Teadusministeeriumi ametnikele ka Saaremaa valla ja riigigümnaasiumide direktorite esindajad.

Saaremaa riigigümnaasium on planeeritud kuni 540 õpilasele ning see avatakse 1. septembril 2021.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

06.04.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Minister Mailis Reps: tegin ettepaneku anda valitsusele tähtajaline õigus kooli lõpetamise tingimuste üle otsustamiseks

Minister Mailis Reps tegi täna Riigikogus nii kultuurikomisjonile kui ka õiguskomisjonile ettepaneku minna põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse muudatustega edasi viisil, et märkida sinna tähtajalise otsustusõiguse andmine valitsusele eriolukorras eksamite korraldamiseks ning kooli lõpetamiseks.

03.04.2020|Haridus- ja Teadusministeerium

Lisaeelarve toob haridusvaldkonna eraettevõtjatele 15 miljoni suuruse toetuse

Vabariigi Valitsus andis 2. aprillil Riigikogule üle riigi 2020. aasta lisaeelarve, millega eraldatakse 15 miljonit eurot erakoolide, –lasteaedade ja –lastehoidude ning erahuvihariduse eriolukorrast tingitud kriisist väljumise toetamiseks.