Sa oled siin

Rootsi haridus- ja teadusminister tuleb Eestisse

19. aprill 2004 - 0:00

Visiidi esimesel päeval külastab minister Östros Noarootsi põhikooli ja gümnaasiumi. Esmalt tervitab ministrit Pürksi vallavanem Ülo Kalm, kes annab rootsikeelse ülevaate valla ajaloost ning rannarootslaste käekäigust. Gümnaasiumi direktor Laine Belovas tutvustab kooli kuulsat minevikku ja tänapäeva.

Noarootsis asub üks vähestest Eesti gümnaasiumidest, kus õpilastel on võimalik õppida rootsi keelt teise võõrkeelena. Rootsi keele oskust saavad külalised hinnata nii laulude põhjal, mida eri vanuses lastel on kavas esitada, kui ka vestlustes õpilaste ja õpetajatega. Pärastlõunal on ministri delegatsioon tutvumas Haapsalu rannarootslaste muuseumi väljapanekutega.

Visiidi teine päev algab kahe riigi ministrite kohtumisega Tartus, Haridus- ja Teadusministeeriumis. Kahetunnise kohtumise käigus annavad ministrid ülevaate mõlema riigi hariduskorraldusest ja teadus- ja arendustegevuse poliitikast. Minister Maimets toob muuhulgas välja ka Eesti haridussüsteemi muutmisvajadused „21. sajandi hariduse” programmi valguses.

Seejärel tutvub minister Thomas Östros Tartu Ülikooli Molekulaar- ja Rakubioloogia Instituudi ning Eesti Biokeskusega. Eesti teadlaste saavutusi tutvustavad prof Juhan Sedman ja prof Richard Villems. Minister kohtub ka TÜ rektori Jaak Aaviksooga ning Rootsi delegatsioon külastab skandinavistika osakonda, kus rootsi keele külalisprofessorina töötab Stig Erik Örjan Ohlsson.

Minister Maimetsa sõnul on Rootsi haridus- ja teadusministri näol tegemist Euroopa haridusministrite seas ühe arvamusliidriga.


Lisainformatsioon:
Katrin Uind
välissuhete talituse peaekspert
Haridus- ja Teadusministeerium
7 350 158

Tarmu Kurm
suhtekorraldustalituse juhataja
Haridus- ja Teadusministeerium
7 350 154