Sa oled siin

Riik toetab õpetajatele tööks vajalike arvutite ostmist nelja miljoni euroga

9. mai 2016 - 7:43

Selleks, et toetada õpilaste digipädevuste arendamist ja võimaldada paremini läbi viia e-tasemetöid, toetab riik põhikooliõpetajatele digiseadmete soetamist soodustingimustel.

Haridus- ja Teadusministeeriumi e-teenuste osakonna asejuhataja Kristel Rillo sõnul on rõõmustav, et koolid  pööravad õpilaste digipädevuste arendamisele aina rohkem tähelepanu. „Avasime just e-Koolikoti et lihtsustada digitaalse õppevara kasutamist, pakume õpetajatele koolitusi, toetame koostöös majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumiga koolide võrguühenduse arendamist ning nüüd aitame kaasajastada ka õpetajate digitaalseid töövahendeid“, loetles Rillo viise, kuidas riik digi hariduse kasuks tööle panna aitab.

Toetust saavad taotleda omavalitsused ja erakoolide omanikud. Riik finantseerib kuni 85% põhikooliõpetajate laua-, süle- või tahvelarvutite maksumusest.

Toetuse taotlemise eeltingimuseks on digiplaanid, kus iga kool ja kooli omanik senise digilahenduste kasutamise õppetegevuses läbi mõtleb ning eesmärgid seab, kuhu jõuda soovitakse.

Taotlusvooru korraldab Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA), viies eelnevalt läbi ka ühishanke seadmete ostmiseks. Taotlusi saab HITSA-le esitada alates septembrist. Eelnevalt avaldab HITSA oma kodulehel täpsemad taotlemise tingimused koos nõuetega digiplaanidele.

Teemad: 

Veel uudiseid samal teemal

05.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

Põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalk tõuseb 1315 euroni kuus

Vabariigi Valitsus kiitis täna heaks haridus- ja teadusminister Mailis Repsi ettepaneku, kehtestada järgmisel aastal põhikooli ja gümnaasiumi õpetaja miinimumpalgaks ehk töötasu alammääraks täistööajaga töötamisel 1315 eurot kuus. 2020. aasta eelarves on õpetajate palga alammäära tagamiseks nähtud ette 281 miljonit eurot.

05.12.2019|Haridus- ja Teadusministeerium

PISA konverentsil-tänuüritusel arutletakse Eesti tulemuste üle ning tunnustatakse Eesti maailma tippu viinud koole

Homme, 6. detsembril toimub Tallinna Ülikoolis tänuüritus-konverents koolidele, kes osalesid ülemaailmses OECD õpioskuste uuringus PISA 2018. 3. detsembril avaldatud uuringu tulemused kinnitasid, et Eesti 15-aastaste noorte teadmised ja oskused lugemises, matemaatikas ja loodusteadustes on Euroopas esikohal ja maailmas esimeste hulgas.